logo

TAV İK, “En güçlü 50 CHRO” arasında

TAV İK, “En güçlü 50 CHRO” arasında

TAV Havalimanları İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hakan Öker bu yıl da “En güçlü 50 CHRO” arasında gösterildi.

Fortune Türkiye Dergisi’nin Data Expert ile beraber hazırladığı “Türkiye’nin En Etkin İnsan Kaynakları Liderleri 2017” araştırması kapsamında, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin İK yöneticileri belirlendi. Öker’e ödülü, dün Hilton Bomonti’de gerçekleşen “CHRO Summit” sırasında takdim edildi. CHRO Summit, mevcut küresel ekonominin ve iş yeri ortamının değişken doğasında CHRO fonksiyonunun proaktif rolünün önemine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Fortune Türkiye ve DataExpert iş birliğinde gerçekleştirilen “En Etkin 50 CHRO” projesi için Türkiye’nin önde gelen kuruluşları; ciro, kârlılık, hissedar yapısı, sektör çeşitliği ve çalışan sayısı yönlerinden analiz edildi. Araştırma kapsamına dahil edilen binin üzerinde kuruluş Fortune 500, ISO 500, sektör listeleri baz alınarak oluşturuldu. Yönetsel çeşitlilik, insan kaynakları alanında geliştirilen uygulamalar, çalışan sayısı, ekip yönetimi ve iş geçmişleri göz önüne alınarak 150 kişilik aday havuzu oluşturuldu. Araştırmaya katılmak istemeyen yöneticiler kapsam dışı bırakıldı. Araştırma danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda; şirketlerin en önemli sermayesi olan insan kaynağını en etkin biçimde yöneten, kurum öncelikleri doğrultusunda fark yaratan, değer katan, benzersiz uygulamaları hayata geçiren Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.

#

SENDE YORUM YAZ