logo

SunExpress, Türkiye-Avrupa uçuş ağını genişletiyor

SunExpress, Türkiye-Avrupa uçuş ağını genişletiyor

                                                                                                                                   Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2016/17 dış hatlar kış tarifesini satışa açtı. Türkiye ile Almanya’yı tarifeli seferlerle en fazla bağlayan hava yolu olan SunExpress, bu kış sezonunda Türkiye’de 8 şehirden Avrupa’da 27 havaalanına haftada 150 den fazla uçuş gerçekleştirecek. SunExpress, Türkiye ile Avrupa arasında, özellikle Almanya ile hava köprüsü olaya devam ediyor.

sun-ekspres

Frankfurt’ta 8 Eylül’de gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan SunExpress Ticaret Direktörü Peter Glade, SunExpress’in Avrupa’dan Akdeniz ve Ege bölgesine en fazla uçuş gerçekleştiren ve en fazla turist taşıyan hava yolu olduğunu söyledi: “Antalya bizim merkezimiz ve şu anda Antalya’dan yedi ülkede 30 destinasyona uçuş gerçekleştiriyoruz. Aktarma merkezimiz olan İzmir’den ise 12 ülkede 26 destinasyona, iç hatlarda ise 13 kente direkt tarifeli seferler düzenliyoruz. Geçtiğimiz Temmuz ayında ise İzmir’de Milano, Londra ve Brüksel’e olan uçuşlarımızı tekrar başlattık. Bunun yanı sıra aktarma merkezimiz İzmir üzerinden Anadolu’nun 13 kentinden Avrupa’daki destinasyonlarımıza haftada 110 seferle aktarma imkanı veriyoruz. İzmir ve Antalya’dan gerçekleştirilen Aktarmalı uçuşlarımızın yanı sıra, Anadolu’nun dokuz kentini  Avrupa’da 10 kente direkt tarifeli seferle bağlayan ilk hava yolu olduğumuzu hatırlatmak isterim.”

Almanya ile Türkiye arasında yeni uçuşlar

Türkiye ile Avrupa arasındaki uçuş ağını bu sezon de güçlendirdiklerini belirten Glade, “2016/17 kış sezonunda toplam 1 milyon 650 bin civarında koltuk arz edeceğiz.  Türkiye ile Almanya arasında mevcut uçuşlarımızın yanı sıra yeni uçuşlarımız da olacak.  Bu kış sezonunda Trabzon-Dusseldorf, Frankfurt-Kayseri ve Köln-Ankara uçuşlarımız başlıyor. Bunun yanı sıra, İzmir-Amsterdam ve Antalya- Saarbrücken uçuşlarımızın frenkaslarını artırıyoruz. Ayrıca, bu kış Antalya’dan Frankfurt, Berlin (TXL) ve Dusseldorf’a günlük uçmayı planlıyoruz” dedi.

SunExpress’in Türkiye dışındaki uçuşları hakkında bilgi veren Glade,  SunExpress’in Avrupa’daki pozisyonunu güçlendirdiğini belirtti: “ Bildiğiniz gibi 2010’da SunExpress Deutschland, Almanya’dan popüler tatil yörelerine uçuş düzenlemek amacıyla tatil taşıyıcısı olarak kuruldu. Bu yaz ile beraber, Türkiye dışında, 6 ülkede 18 havaalanına uçuyoruz.  Hepinizin bildiği gibi, terör saldırıları nedeniyle turizm sektörü her yerde kötü etkilendi.  Bu nedenle, biz de kapasitemizi İspanya, Bulgaristan’daki turist bölgelerine ve Kuzey Afrika’ya  (Agadir, Marrakech and Nador) kaydırdık. Mısır pazarında yaşanan iyileşme doğrultusunda da bu kış Hurghada, Marsa Alam and Luxor’a olan uçuşları artırarak haftada 27 sefere çıkardık. Bu da Mısır pazarında, 2016 yazına oranla, yüzde 80’lik bir büyüme anlamına geliyor.”

SunExpress’in Avrupa’daki, özellikle Almanya’daki Türkler için en ana taşıyıcı olduğunu belirten Glade, “SunExpress, kurulduğu günden bu yana Avrupa’daki Türkleri anavatanları Türkiye’ye en uygun fiyattan taşıdı ve taşıyor. Bundan sonra da aynı şekilde Avrupa’daki Türklerin ana taşıyıcısı olmaya ve özellikle Almanya ile Türkiye arasında bir hava köprüsü olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

#

SENDE YORUM YAZ