logo

SunExpress kabin görevlilerinin öncüğünde örnek davranış

SunExpress kabin görevlilerinin öncüğünde örnek davranış

Sosyal medya kanallarımızda, daha önce de defalarca yapılan sosyal yardım ile ilgili bir duyurumuz oldu. Kurum olarak bu gibi konuların basın bülteni olarak yayınlamasına çok sıcak bakmıyoruz. Ancak, yapılan isin takdir ve teşvik edilmesi açısından sosyal medya kanlarımızda kullanıyoruz. Bu konuyla ilgili en son sosyal medya duyurumuzda, sizlerden haklı olarak tepki aldık.  Bu çerçevede aşağıdaki bilgiyi dikkatinize sunuyorum.

“SunExpress bünyesindeki yardımsever kabin görevlileri arkadaşlarımızın, bazen dışarıdan kişilerin de katılımı ile, bir araya gelerek Anadolu’da ihtiyacı olan okulları için yardım kampanyası düzenliyorlar. Yardıma ihtiyacı olan okulları belirleme işlemi bazen sosyal medya üzerinden oluyor, bazen de okullar bu arkadaşlarımıza ulaşıyor. Daha sonra da bu okullarla temasa geçip, öğretmeleri vasıtasıyla, çocuklara “Size bir hediye paketi gelse, içinden ne çıkmasını isterdiniz?” sorusunu sorduruyorlar. Gelen cevap doğrultusunda, ihtiyaçların listesini çıkarıp, ilgili iş arkadaşlarına bildiriyorlar. Bunun üzerine herkes temin edeceği ihtiyacı bildirip, en kısa sürede temin ediyor. Bu toplanan ihtiyaçlar en kısa sürede okullara iletiliyor. Ayrıca okulların genel istekleri olunca onu da mümkün olduğunca temin etmeye çalışıyorlar.

sunexpress betul-ogretmen-1

Bu projeyi koordine eden arkadaşımız SAW Base’ten kabin amiri Şansım Kurnaz.  Bu yardımlar belli periyotlarda yapılıyor. En son yapılan yardımlar, Diyarbakır’da biri de Bitlis’te olan okullara yapıldı.  Bu yardımlar tamamen kabin görevlileri arkadaşlarımızın inisiyatifinde yürüyor. Bu yıl toplam 4 okula yardımda bulundular. Bu yardımlar çerçevesinde de yaklaşık 300 öğrencinin ihtiyaçlarını belli ölçüde karşılanmaya çalıştılar”

Sosyal Medya duyurumuz ise aşağıdaki gibidir.

“Anadolu’nun farklı şehirlerinde ihtiyacı olan okullara ulaşarak öğretmenlerden öğrencilere, “Size bir hediye paketi gelse, içinden ne çıkmasını isterdiniz?” sorusunu sorduran ve gelen cevaplara göre çocukların ihtiyaçlarını hazırlayıp gönderen kabin görevlilerimizi içten bir şekilde kutluyoruz. Destek olan herkese teşekkürler. Durmak yok yardıma devam… “

sunexpress yardım

 

#

SENDE YORUM YAZ