logo

Singapur, yolcularına kolaylık

Singapur, yolcularına kolaylık

Singapur Havayolları müşterileri, evlerinden bile rahatllıkla sadece sesli bir komut ile uçuş bilgilerine hızlı ve kolay bir şekilde erişebilecekler. Singapur Havayolları; Singapur’da tanıtılan bu özellik ile söz konusu bilgileri Google Home üzerinden sunan ilk Güney Doğu Asya havayolu şirketidir.

Google Assistant ile çalışan sese duyarlı hoparlör Google Home ile kullanıcılar, sesli komut vererek Singapur Havayolları ve SilkAir uçuşları ile ilgili bilgi alabilecekler. Kalkış ve varış tarihleri, saatleri ve havalimanı terminalleri ile ilgili en güncel bilgiler müşterilere sunulacaktır.

Uçuş öncesi soruların cevaplandırılması amacıyla Singapur Havayolları , Google Home ile sunulan bilgilerin kademeli olarak arttırılmasını planlamaktadır. Google Home üzerinden sağlanan bilgiler; geçen yılın Aralık ayında Singapur Havayolları ‘nın global Facebook sayfasında ilk defa kullanıma sunulan beta sohbet robotu Kris’in uzantısı niteliğindedir. Kurum içi bir ekip tarafından geliştirilmiş olan Kris, bu yılın ikinci çeyreğinde singaporeair.com adresinde kullanıma sunulacaktır.

Singapur Havayolları Müşteri Hizmetleri & Faaliyetler Kıdemli Başkan Yardımcısı Sayın, Marvin Tan; “Google Home ve Google Assistant platformlarına katılma fırsatını elde ettiğimiz için çok heyecanlıyız. Bu, müşterilerimize daha fazla kolaylık sunabilmek için dijital olanakları kullanma ve müşterilerimizi geleneksel iletişim kanallarının ötesine çekme çabamızın bir parçasıdır” demiştir.

Google Home cihazlarını gelecek hafta itibariyle Singapur Havayolları ‘nın çevrimiçi perakende mağazası olan KrisShop.com’dan satın alabileceksiniz.

#

SENDE YORUM YAZ