logo

Singapur, KrisFlyer programında yenilik yaptı

Singapur, KrisFlyer programında yenilik yaptı

SIA Grubun sık uçan yolcu programı KrisFlyer; KrisFlyer millerinin perakende ortaklarımızda yapılacak gündelik harcamalarda kullanılabilmesine yardımcı olacak ve dünya genelinde bir ilk olan blok zincir tabanlı havayolu şirketi sadakat dijital cüzdan imkânını başlatıyor.
Bu yenilikçi teknolojiyi kullanan yeni KrisFlyer dijital cüzdan uygulamasının yaklaşık altı ay sonra piyasaya sürülmesi beklenmektedir. Bu sayede; kapsamlı KrisFlyer üyelik tabanı, katılımcı perakende satış noktalarındaki alışverişleri sırasında ‘dijital KrisFlyer millerini’ kullanabilecektir.
KPMG Digital Village ve Microsoft ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen başarılı kavram kanıtlamanın ardından KrisFlyer; öncelikli olarak Singapur pazarındakiler olmak üzere perakende tüccar ortaklarıyla anlaşma imzalayacaktır.
Havayolu Şirketi sadakat programı için türünün ilk örneği yaşam tarzı dijital cüzdan uygulaması; SIA’ya ait olup sadece tüccarları ve ortakları kapsayan bir özel blok zincirini kullanan blok zinciri teknolojisi üzerinden sağlanacaktır.
Singapur Havayolları CEO’su Goh Choon Phong; “Yenilik, kurulduğu ilk günden bu yana Singapur Havayollarının başarısının en önemli anahtarlarından biri olmakla beraber KrisFlyer programı üyelerimize daha fazla avantaj sağlayacak olup dünyada eşi benzeri bulunmayan bu girişimle ilgili olarak çok heyecanlıyız.

#

SENDE YORUM YAZ