logo

Singapur Havayolları, Singapur’dan Avustralya ile Yani Zelanda başkentlerine uçuş başlattı

Singapur Havayolları, Singapur’dan Avustralya ile Yani Zelanda başkentlerine uçuş başlattı

Singapur Havayolları, Singapur’u Avustralya ile Yeni Zelanda’nın başkentlerine ilk defa bağlayacak olan yeni ‘Capital Express’ uçuşlarını başlattı.

İlk uçuş olan SQ291, geçen akşam yerel saate göre 23.00’da Singapur Changi Havalimanından havalandıktan sonra bu sabah yerel saate göre 08.15’de Canberra Havalimanına iniş yaptı. Canberra’da kısa bir süre mola veren uçak daha sonra Wellington’a hareket ederek yerel saate göre 15.00’da iniş yaptı.

Singapur ve Canberra havalimanlarından biniş yapan yolculara çıkış kapısında yapılan özel etkinlik kapsamında ilk uçuş şerefine çeşitli yiyecek ve içecek ikramı yapıldı.

Haftada dört defa Singapur-Canberra-Wellington güzergahında yapılacak olan ‘Başkent Ekspresi’ uçuşlarının dönüş güzergahı Wellington-Canberra-Singapur şeklinde olacaktır.

Singapur Havayolları, Canberra merkezli düzenli aralıklarla programlanmış uluslararası uçuşları gerçekleştirecek ilk havayolu şirketi olacaktır. Singapur Havayolları aynı zamanda Canberra ile Wellington arasında uçuş yapacak ilk havayolu şirketi olacaktır.

Uçuşlar, 266 koltuklu Boeing 777-200 model uçaklarda 38 Business Class ve 228 Economy Class koltuk olacak şekilde yapılacaktır.

Canberra’ya yapılacak olan yeni uçuşlar ile, Singapur Havayollarının halihazırda geniş olan ve mevcut durumda Singapur ile Adelaide, Brisbane, Melbourne, Perth ve Sidney’i kapsayan Avustralya ağına yeni bir varış noktası eklenecektir. SIA’ya bağlı bölgesel havayolu şirketi SilkAir Cairns ve Darwin’e uçuş yaparken; SIA’ya bağlı indirimli bir havayolu şirketi olan Scoot; Gold Coast, Melbourne, Perth ve Sydney uçuşlarını yapmaktadır. Singapur Havayolları’nın yeni Wellington uçuşları, Singapur ile Auckland ve Christchurch arasındaki mevcut uçuşların tamamlayıcısı olacaktır.

Singapur Havayolları’nın Avustralya ve Yeni Zelanda’daki uçuş ağı; Virgin Australia ve Air New Zealand ile aralarındaki kapsamlı ortaklık ile daha da genişlemektedir.

#

SENDE YORUM YAZ