logo

Singapur Havayolları, Scoot ve Tiger Air’e Yeni Proje

Singapur Havayolları, Scoot ve Tiger Air’e Yeni Proje

Singapur Havayolları’nın indirimli havayolları olan Scoot ve Tiger Airways için holding kurma kararı aldı. Holdingin yönetim kurulu başkanlığına ise Lee Lik Hsin getirildi.

Tigerair’i işleten Tiger Airways’in SGX-ST (Singapur Borsası Menkul Kıymetler İşlem Şirketi) grubundan ayrılmasının ardından, Singapur Havayolları (SIA) kendi indirimli havayolları olan Scoot ve Tiger Airways’i bünyesine katmak ve yönetmek için bir holding şirketi kurdu.

Mayıs 2014’ten beri Tigerair’i yöneten Lee Lik Hsih, Budget Aviation Holdings Pte Ltd. adı altında kaydedilen holding şirketinin CEO’su olarak iki indirimli havayolunu da yönetecek.

Lee, Tigerair’e katılmadan önce SIA Grubunda 20 yılı aşkın süre boyunca çeşitli rollerde görev aldı. Scoot’un 2012’de faaliyetlerine başlamasından beri CEO’su olan Campbell Wilson, üst düzey bir konumda SIA’ya dönecek.

SIA’nın CEO’su Goh Choon Phong, Budget Aviation Holdings’in yöneticisi olacak ve holdingin yönetimi Scoot, Tigerair ve SIA’in üst düzey yöneticilerinden oluşacak.

Goh yaptığı açıklamada; “Scoot ve Tigerair arasında ki ticari ve operasyonel birlikteliği tamamen gerçekleştireceğiz. Lik Hsin ve ekibinin göreve uygun olduğu konusunda güvenimiz tam”

Goh; “Havayolu işletmesine tam hizmet ve bütçe boyutlarında yatırım yaptığımız portföy stratejimizin önemli parçası olan düşük maliyetli iştiraklerimizin derin entegrasyonu holding şirketinin bünyesinde yönlendirilecektir”

Goh; “Scoot’un kuruluşundan beri yöneticisi olduğu süreç boyunca Campbell’ın yaptığı katkıların farkındayız. Kendisi şirketin kurum kültürünü, markasını, yol ağını ve filosunu başarıyla geliştirdi ve kısa sürede karlı bir hale getirdi. Kendisinin SIA’ya geri dönüşünü sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Budget Aviation Holdings’in CEO’su olarak yeni bir konuma gelen Lee şöyle konuştu; “Bu yeni göreve atandığım için heyecanlıyım. Scoot ve Tigerair’in beraber daha yakın çalışması için önünde çok fazla imkân var. Bu da her iki havayoluna müşterilerimizin yararına olacak büyüme imkânları getirecek.”

 

 

 

 

 

 

#

SENDE YORUM YAZ