logo

Singapur Havayolları, Endonezya’da Turizm Anlaşması İmzaladı

Singapur Havayolları, Endonezya’da Turizm Anlaşması İmzaladı

Singapur Havayolları (SIA) ile Endonezya Turizm Bakanlığı arasındaki işbirliği, 28 Nisan 2016 da Jakarta’da düzenlenen Ulusal Turizm Koordinasyon Toplantısı kapsamında Endonezya’ya gelen turist sayısını arttırma amacını taşıyan mutabakat anlaşmasının (MoU) imzalanmasının ardından başladi. Bundan böyle her iki taraf da daha sonraki bir tarihte imzalanacak olan işbirliği sözleşmesi (MoC) ile aralarında ki ortaklığın detaylarını kesinleştirme çalışmaları yapacaklar.

Üç yıllık ortaklık kapsamında SIA; Bakanlık tarafından gerçekleştirilen ve 2019 itibariyle ülkeye yıllık 20 milyon yabancı turist girişini hedefleyen “Harika Endonezya” kampanyasını destekleyecek. Birlikte yapılacak faaliyetler kapsamında; tanıtım kampanyaları ve Singapur aktarma merkezinden SIA ve SilkAir uçuşları ile kaynak piyasalardan1 Endonezya’ya yapılacak olan seyahatleri destekleyen diğer kampanyalar olacak.

Kurulduğu günden bugüne Endonezya’ya uçuşlar düzenleyen. Singapur Havayolları ve bölgesel kanadı olan SilkAir, ülkenin 13 şehrine haftada 150’den fazla uçuş düzenlemektedir.

Singapur Havayolları CEO’su Goh Choon Phong; “Endonezya’ya olan seyahatleri arttırmak amacıyla Turizm Bakanlığı ile işbirliği yapmaktan dolayı oldukça heyecanlı olduklarını belirterek; “Endonezya’da ki güçlü varlığımız ve 35 ülkedeki yaklaşık 100 varış noktası ile ülkenin turizm sektörünü daha da ileri taşımak için oldukça iyi konumlanmış durumdayız” dedi.

Endonezya Turizm Bakanı Arief Yahya; “Endonezya’da ki turizm faktörü için havayolu ulaşımı oldukça kritik bir noktada durmaktadır. Bu nedenle, turistlerin ülkemizi ziyaret etmesini sağlamak için dünya genelinde uçuş ağına sahip büyük bir havayolu şirketi ile işbirliği yapmamız gerekiyor” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ