logo

Singapur Havayolları ABD Hattını Genişletiyor

Singapur Havayolları ABD Hattını Genişletiyor

 

Singapur Havayolları (SIA), Singapur ve San Francisco arasında direkt uçuş başlatacak ve ABD operasyonlarını genişletme çerçevesinde günlük ikinci bir Los Angeles uçuşu ekleyecek.

Direkt olan Singapur-San Francisco uçuşları 23 Ekim tarihinden itibaren Airbus A350-900 uçağı ile günlük olarak çalışmaya başlayacak.

Şu an SIA San Francisco’ya biri Hong Kong diğeri ise Seul Incheon aktarmalı olarak günde iki uçuş gerçekleştiriyor. Singapur-San Francisco direkt uçuşlarının başlaması ile Singapur-Seul-San Francisco uçuşunun rotası 23 Ekim tarihinden itibaren Singapur-Seul-Los Angeles olarak değiştirerek günde iki Los Angeles uçuşu olarak sonuçlanacak ve Singapur-Tokyo Narita-Los Angeles rotasındaki mevcut uçuşları tamamlayacak.

Yeni 13.600 km’lik Singapur-San Francisco uçuşunun süresi, yön ve yılın belli zamanlarına göre 14 saat 35 dakika ile 17 saat 45 dakika arasında değişecek. Singapur ile Los Angeles ve New York arasında daha da uzun uçuşlar sağlayacak olan yeni A350-900 uçağı 2018 yılında hizmete girecek. Bu uçuşlar SIA’nın ağındaki en uzun uçuş olacak. SIA, yedi adet sipariş ile yeni A350-900ULR uçağının lansman müşterisidir.

Pazarlama Planlaması Başkan Yardımcısı Lee Wen Fen, “Müşterilerimiz bizden daha fazla ABD uçuşu gerçekleştirmemizi istedi ve biz de bunu yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Yeni San Francisco direkt uçuşları ve Los Angeles rotasındaki seferlerin artması ile müşteriler her gün bu iki popüler ABD Batı Yakası varış noktasından istediklerini seçebilecekler” diye belirtti.

A350-900, San Francisco uçuşlarını tüm yıl boyunca gerçekleştirecek kapasiteye sahiptir. Ancak karşıdan esen rüzgâra göre, bazı yük kısıtlamaları olacak ve bu da bazı koltukların satışa sunulmaması ile sonuçlanacaktır. Uçak; Business Class, Premium Economy Class ve Economy Class olmak üzere toplam 253 koltuğa sahiptir.

Ayrıca, SIA düşük performansın sonucu olarak Brezilya’daki Sao Paulo uçuşlarını askıya aldı.

 

 

#

SENDE YORUM YAZ