logo

Singapur, B787-10’u teslim aldı

Singapur, B787-10’u teslim aldı

Singapur Havayolları, ilk Boeing 787-10’unu Güney Karolina North Charleston’daki üretim tesisinden teslim aldı. Boeing’in en yeni uçak versiyonunu teslim alan ilk havayolu şirketi olup ticari uçuşlar, Nisan ayında başlayacaktır.

Singapur Havayolları tarafından kesin siparişi verilen 49 adet 787-10’un ilki olan uçak, North Charleston’da 25 Mart 2018 akşamı düzenlenen ve Singapur Havayolları CEO’su Sayın Goh Choon Phong’un da katıldığı törenle resmen teslim alınmıştır. Törende aynı zamanda Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO Sayın Kevin McAllister, Civil Aerospace – Rolls-Royce Müşteri Hizmetleri Müdürü Sayın Dominic Horwood ve üç bine yakın Boeing çalışanı ile birlikte davet edilen konuklar da yer almıştır.
Teslimat sırasında Sayın Goh; “Mühendislik harikası ve gerçek bir sanat eseri olan bu olağanüstü 787-10 uçağı dünya genelinde teslim alan ilk havayolu şirketi olmak bizim için onur kaynağıdır. Uçuş ağımızı geliştirmemizi ve faaliyetlerimizi güçlendirmemizi sağlayacak bu gelişme, büyüme stratejimiz içerisinde önemli bir unsur olacaktır” dedi

 

#

SENDE YORUM YAZ