logo

Singapur, Avustralya ve Endenozya uçuşlarına hız veriyor

Singapur, Avustralya ve Endenozya uçuşlarına hız veriyor

Jakarta ile Sidney’i bağlayacak yeni güzergah

Singapur-Jakarta uçuşları artıyor

Singapur Havayolları, hem Endonezya hem de Avustralya operasyonlarını genişletmede Jakarta ve Sidney’i bağlayan yeni bir rota başlatmanın yanı sıra, Singapur-Jakarta uçuş sıklığını da artırıyor.

Düzenleyici makam onaylarına tabi olan yeni uçuşlar, 23 Kasım 2016 tarihinden itibaren başlatılacak ve Boeing 777 uçağı ile faaliyet gösterilecek. Biletler, çeşitli dağıtım kanalları aracılığıyla aşamalı olarak satışa sunulacak.

Yeni Singapur-Jakarta-Sidney rotasında, haftada üç sefer olmak üzere Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri hizmet verilecek. Uçaklar, Singapur’dan 20:15’te havalanacak ve Jakarta’ya 21:00’da varacak. Jakarta’dan yapılan aktarma uçuşları 22:25’te başlayacak ve Sidney’e ertesi gün 09:30’da varacak. Sidney’den dönüş uçuşları Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri yapılacak. Uçuşlar, Sidney’de 11:00’da başlayacak ve Jakarta’ya 14.35’te varılacak. Sonrasında ise uçaklar Jakarta’dan 15:35’te havalanacak ve Singapur’a 18:10’da varacak. (Söz konusu tüm saatler yereldir.)

Ayrıca sekiz yeni haftalık uçuş, Singapur ve Jakarta rotasına ekleniyor. Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri Singapur’dan 13:50’de ayrılacak ve Jakarta’ya 14:35’te varacak. Dönüş uçuşlarında ise Jakarta’dan 15:35’te havalanıp Singapur’a 18:10’da varılacak. Diğer dört uçuş Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri Singapur’da 20:15’te başlayacak ve Jakarta’ya 21:00’da varılacak. Dönüş uçuşları ise Jakarta’da 22:25’te başlayacak Singapur’a ertesi gün 01:10’da varılacak. (Söz konusu tüm saatler yereldir.)

Singapur-Jakarta, haftalık 63 gidiş-dönüş hizmetiyle yani günde dokuz seferle, uçuş sıklığı açısından halihazırda Singapur Havayolları ağındaki en işlek rotadır. Ek hizmetlerle Singapur Havayolları,  Singapur ve Jakarta arasında her hafta 71 gidiş-dönüş uçuş yapacak. Singapur-Jakarta-Sidney rotasında uçacak üç uçuş da dahil olmak üzere, Jakarta’ya haftalık 74 uçuş yapılacak.

Singapur’a ve Singapur’dan yapılan haftalık 31 uçuşla Sidney de Singapur Havayolları’nın rota ağındaki önemli bir varış noktasıdır. Jakarta aracılığıyla yapılacak olan yeni uçuşlar, haftalık Sidney uçuşlarının sayısını 34’e çıkartacak.

Pazarlama Planlaması Kıdemli Başkan Yardımcısı Sayın Tan Kai Ping, “Endonezya ve Avustralya halihazırda rota ağımızdaki en popüler varış yerleri arasındadır. Büyük bir talebin sonucu olarak, yeni Jakarta ve Sidney uçuşlarıyla daha fazla seyahat seçeneği sunabildiğimiz için mutluyuz.” diye belirtti.

 

 

#

SENDE YORUM YAZ