logo

SilkAir & Singapur hareketliliği

SilkAir & Singapur hareketliliği

SilkAir, kabin ürünlerini yenileyerek
Singapur Havayolları ile ilk adımı atıyor. 

Singapur Havayolları’nın bölgesel havayolu şirketi olan SilkAir, Singapur Havayolları ile birleşeceği uzun vadeli bir girişimin bir parçası olan ve kabin ürünlerinin geliştirilmesini kapsayan büyük bir programı hayata geçiriyor.

Söz konusu program; SilkAir uçaklarındaki Business Class koltuklarının tamamen yatabilen koltuklarla değiştirilmesi ve uçak içi eğlence sistemlerinin hem Business Class hem de Economy Class koltuklarıın arkasına kurulmasını kapsayan 100 milyon $’ı aşkın bir yatırımdan oluşmaktadır. Bunun gerçekleştirilmesi ile SIA Grup hizmet ağının tamamında ürün ve hizmet tutarlılığı sağlanmış olacaktır.

Koltuk tedarikçilerinin, belgelendirme sürecinin tamamlanması gibi nedenlerle bir hazırlık süresine ihtiyaçları olması nedeniyle, uçak kabin yenilenmesinin 2020 yılında başlaması beklenmektedir. Yeterli sayıda uçağın yeni kabin ürünleriyle donatılmasının ardından birleşme gerçekleşecektir. Programda gelişme kaydedildikçe ve takvim tamamlandıkça daha ayrıntılı bilgiler kademeli olarak açıklanacaktır

Singapur Havayolları, üç yıllık dönüşüm programının birinci yılı içerisindedir ve daha fazla büyüme fırsatı sağlayan önemli bir gelişme ile Grubu daha güçlü bir geleceğe hazırlamaktadır” diyerek sözlerine başlayan Singapur Havayolları CEO’su Sayın Goh Choon Phong şöyle devam e“Daha önemlisi ise bu durumun müşterilerimiz için olumlu olacak olmasıdır. Bu; ürün ve hizmetlerimizin kısa, orta ve uzun mesafe uçuşlarda sektöre öncülük etmeye devam etmesini sağlayacak büyük yatırımların başka bir örneğidir.” Singapur Havayolları’nın bölgesel havayolu şirketi olan SilkAir; 11 Airbus A320 ailesi, 22 Boeing 737-800 ve 737 MAX 8 uçağın bulunduğu bir filo işletmektedir. SilkAir, şu anda tamamen 737’lerden oluşan bir filoya geçiş yapmakta ve 16 ülkede 49 varış noktasına sefer düzenlemektedir. 

1989 yılında Güneydoğu Asya’daki tatil noktalarına odaklanan bir Havayolu Şirketi olan Tradewinds olarak kurulmuştur. 1992’de adını SilkAir olarak değiştirmiş olup yıllar içinde Asya’nın çeşitli noktalarına genişlemiş ve tatil bölgelerine uçan havayolu şirketi olmaktan ziyade tam teşekküllü bölgesel bir havayolu şirketine dönüşmüştür

#

SENDE YORUM YAZ