logo

SHGM, TALPA’nın yüzünü güldürdü

SHGM, TALPA’nın yüzünü güldürdü

Kaptanların İCAO İngilizce Seviye Belirleme Sınavı, SHGM tarafından onaylandı. Müjdeli haber olarak ifade edilen konuyla ilgili TALPA yazılı bir açıklama yaptı.

TALPA tarafından yapılan açıklama şu şekilde yer aldı;

Değerli Basın Mensupları,

TALPA olarak müjdeli bir haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz

Temmuz 2016’da bir çok kaptanımızın mağdur olduğu ve ücretsiz izine çıkmak zorunda kaldığı, sektörümüzün çok büyük problemi haline gelmiş olan ICAO İngilizce Seviye Belirleme Sınavı yapma yetkimiz SHGM tarafından onaylanmış bulunmaktadır.

SHGM’nin Ocak 2017 tarihi itibari ile artık sınav yapmayacağını duyurması ve diğer sınav merkezlerinin de İngiltere merkezli bir kurum ile anlaşma yapması sebebiyle farklı bir sınav anlayışı getirmek maksadıyla yaklaşık 8 ay önce başladığımız çalışmalarımız neticesinde İspanya merkezli The English Centre ile TALPA dernek merkezinde Temmuz ayından itibaren sınavlarımızı yapmaya başlıyoruz.

Şu anda TALPA dahil yetkili 4 merkezde sınavlar yapılmakta olup, SHT 1L HS talimatı gereği test sağlayıcımızın farklı olması sebebiyle diğer merkezlerde sınava girmiş fakat başarılı olamamış adaylarımızın (15 gün) süre beklemeksizin TALPA’da sınava girebileceklerini özellikle belirtmek istiyoruz.

Temmuz ayında yapacağımız ilk sınav tarihleri için son başvuru 30 Haziran 2017’dir.

http://www.talpatestcenter.com/kayit/ linkinden başvuru prosedürü hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sınav tarihleri:

10 Temmuz 2017 Pazartesi

11 Temmuz 2017 Salı

#

SENDE YORUM YAZ