logo

SHGM, “Bakım Kuruluşları Çalıştayı” düzenleyecek

SHGM tarafından düzenlenen Bakım Kuruluşları Çalıştayı Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin Yeni Hangar’ı 3. Kat Zafer Orbay Toplantı Salonu’nda saat: 10:00-16:00 arası gerçekleştirilecek.

SHGM tarafından mevcut uygulamaların değerlendirilmesi, sektör görüş ve önerilerinin alınması amacıyla 23 Ekim 2017 tarihinde Bakım Kuruluşları Çalıştayı gerçekleştirilecektir.

İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlanan çalıştayda, aşağıdaki konular gündeme alınacak olup, ilave olarak görüşülmesini uygun olan konularda hazırlık yapılması verimliliği artıracak.

SHGM, çalıştayda görüşülecek konuları şu şekilde sıraladı..

1- Son 2 yılda 6 aylık deneyim gerekliliğinin gösterilmesi konusunda yapılan iyi uygulamanın gösterilmesi, (My Teknik)
2- Onaylayıcı personel yeterlilik değerlendirmesi (Competence assessment) sürecinin iyileştirilmesi ihtiyacı,
3- Risk bazlı denetim sisteminin kurulması, (SHGM tarafından hazırlanan ve MRO çalışma grubu tarafından katkı yapılan risk değerlendirme tabloları ektedir.)
4- Ulusal ve uluslar arası güncel SMS uygulamaların göz önüne alınarak SPI’ların gözden geçirilmesi ve ALOS belirlenme konusunun değerlendirilmesi.

Havacılık işletmelerimizin Bakım Müdürü ve Kalite Müdürü ile SMS konusunda uzman ve karar verme yetkisi bulunan personellerinin çalıştaya katılımları önem arz etmektedir.

#

SENDE YORUM YAZ