logo

Selçuk Bayraktar, Tarafsız Bölge’de konuştu

Selçuk Bayraktar, Tarafsız Bölge’de konuştu

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı mütevelli heyeti başkanı Selçuk Baytaktar, Ahmet Hakan’ın hazırladığı ve sunduğu CNN TÜRK;te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk oldu.

Bayraktar programda son dönemlerde CHP Genel göstererek “Ben kendi sahsım ile ilgili bir şey hissetmiyorum, bana iftira atılabilirler ama burada çocuklar var ve gelecek onların bu geleceği karartmasınlar, kirli siyasetlerine alet etmesinler” dedi. TEKNOFEST’e 1 milyon 750 bin kişinin ziyaret ettiğini belirten Bayraktar; “bu organizasyonda giriş ücretsiz hatta imkanı olamayanlara ulaşım için de  seferber oluyoruz. İstiyoruz ki imkanı olmayan insanlar hatta çocuklar uçağa dokunabilsin. Belki ileride bu çocuklar ülkenin uzay programında çalışacaklardır. Bu ruhla yapıyoruz bütün bu işleri ondan sonra birileri çıkıyor ve karalamaya kalkıyor bu insanın çok ağrına gidiyor. Ben temsil ettiğim bu genç kardeşlerim adına üzülüyorum onlarında aileleri var. Eğitim gören çocuklar var ümit bağlamışlar. Belki bu çocuklar uzay mekiği yapacaklar. Biz bu işe hayatımızı koymusuz” dedi.

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı mütevelli heyeti başkanı Selçuk Baytaktar sözlerine söyle devam etti; “Öyle sanıyorum ki bu işle uğrasanlar zamanında ağır bedeller ödediler. Belki de canlarıyla ödediler. Nuri Demirağ’a bakın, Vecihi Hürkuş’a bakın daha evveli Hazerfan Ahmet Çelebi’ye bakın, yakın zamanda Devrim Otomobili mühendislerine bakın

Bu yapılanlar bana dokunmuyor ama burada çocuklar var, gelecek onların, bu geleceğin karartılması bile beni üzüyor. Yani bu çocuklara şunu mu diyelim, ‘siz ne yaparsanız yapın bu ülkede asla olmayacak’ bu çok ağırıma gidiyor. Bu çocuklar Amerika’ya mı veya başka yerlere mi gitsinler? Sonra siyaset sizi kirli amellerine alet edecek Hiçbir şey yapamayacaksınız bu ülkede bırakın gidin’ mi diyelim?”

Bayraktar söyle devam etti; “Amerika’ya araştırma öğrencisi olarak gittiğim süre içerisinde laboratuarda bir tane bile Amerikalı öğrenci yoktu, hepimiz dünyadan farklı ülkelerden gelmiş kişilerdik.Bizim burslarımız Amerikan Savunma Bakanlığı’nın fonlarından geliyordu. Yurtdışına bir kez çıktığınızda geri dönemiyorsunuz. Çünkü o işte uzmanlaşıyorsunuz ve ülkenizde yapacak bir şey olmadığını görüyorsunuz ya da ülkenizde bir şeyler yapmak istediğinde ise birileri gelip önünü kesmeye çalışıyor” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ