logo

SBAIR, Airbus Helicopters’ın Türkiye’deki yeni Distribütörü oldu

SBAIR, Airbus Helicopters’ın Türkiye’deki yeni Distribütörü oldu

SB Havacılık A.Ş., Airbus Helicopters’in Türkiye’deki yeni distribütörü ve Servis Merkezi oldu. İstanbul merkezli şirket, Avrupalı üreticiyi Türkiye’de temsil edecek ve sivil helikopter ürünlerinin tanıtımını yapacak.

SBAIR, 2017 yılında Ercüment Bayegan (Bayegan Group) ve
Mehmet Yüksel Hocaoğlu (Swan Aviation) tarafından kuruldu. 1940’larda kurulan Bayegan Group, dünyanın dört bir yanında yer alan 27 ofisi ile petrol ve petrokimya endüstrisinde hizmet veriyor. 25 yıldan fazla havacılık deneyimine sahip olan Mehmet Yüksel Hocaoğlu’nun ise Swan Aviation’da özel havacılık pazarında 15 yıllık satış ve yönetim tecrübesi bulunuyor.

SBAIR, Airbus’ın Türkiye’deki sivil helikopter filosunun distribütörlüğünün yanı sıra bakım, lojistik destek ve eğitim desteği gibi satış sonrası hizmetleri de sağlayacak.

Airbus Helicopters Doğu Avrupa ve CIS Satış Müdürü Mickaël Peru, “Türkiye’de yerel deneyimlerini kullanarak, mevcut olan ve potansiyel müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vererek özellikle müşterilerimize yakın destek ve hizmet ile pazara yeni dinamik bir yaklaşım getiren tecrübeli bir ortak bulduğumuz için mutluyuz” dedi.

SB Havacılık A.Ş. Başkan Yardımcısı Mehmet Yüksel Hocaoğlu, “Airbus’ın ürettiği son teknoloji ürünü helikopterlerin Türkiye’de ticari hava taşımacılığının yanı sıra özel havacılıkta da çok büyük potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz” dedi.

Sivil ve hizmet helikopterleri (5 koltuktan fazla türbin helikopterleri) alanında 2017 yılında küresel pazarda yüzde 50 pay ile Airbus pazar lideridir. Mickaël Peru, “Türkiye’de yüksek bir büyüme potansiyeli görüyoruz ve yeni distribütörümüz SB Havacılık A.Ş. de müşterilerimizle daha yakın ilişkiler kurarak ülkede helikopterlerimizin kullanımını artırmamıza yardımcı olacak” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ