logo

Saudia’nın 2020 hedeflerinde 200 uçak daha almak var

Saudia’nın 2020 hedeflerinde 200 uçak daha almak var

SkyTeam Global Havayolu İttifakı üyesi SAUDIA Havayolları,  havacılık sektörünün önde gelen yöneticileri ile iftarda bir araya geldi.

SAUDIA Havayolları Türkiye Genel Müdürü Yarub Almadany Türkiye’deki  50 yıllık operasyonlarını, büyüme oranlarını ve kilometre taşlarını anlattı.
Haftalık koltuk kapasitesi ve operasyon büyüklüğü bakımından Türkiye’nin 1 numaralı yabancı havayolu şirketi unvanına sahip olan Saudia Havayolları’nın hedefinde 200 uçak ve 40 milyon daha yolcu bulunuyor.

İstanbul ve Ankara’dan haftalık toplam 42 uçuş ile Cidde, Medine ve Riyad uçuşlarında, toplam haftalık 22.000 koltuk sayısı arz eden Saudia, 2016 yılının Kasım ayında Ankara uçuşlarının başlamasıyla birlikte istikrarlı büyümesini sürdürdü.

Saudia Havayolları Türkiye Genel Müdürü Yarub Almadany, havayolunun 2020 hedeflerini söyle özetledi.

Almadany, “ Hedefimiz 2020 yılında 200 uçak ve 40 milyon daha yolcu sayısına ulaşmak.” dedi.
SAUDIA’nın Ankara’dan Cidde ve Medine’ye günlük direkt uçuşlar başlatarak Türkiye’deki ikinci uçuş noktasını oluşturmasının Türkiye’deki operasyonlarını güçlendirdiğini de sözlerine ekleyen Almadany, “Türkiye bizim için en önemli pazarlardan biri. Türkiye’den en çok tercih edilen hatlarımız arasında Adisababa, Kualalumpur, Manila, Jakarta Singapur ve Delhi bulunuyor. Ayrıca, son 4 yılda İstanbul tarifeli haftalık uçuşlarımızı 5’ten 42’ye yükselttik” dedi.

Yıllık olarak, Türkiye’den 500.000 ve üzeri umre yolcusu ve 80.000’den fazla Türk hacı Suudi Arabistan’a seyahat etmektedir.

Bunlara ek olarak 700.000’den fazla Suudi yolcumuza hizmet vermekten mutluluk ve onur duyuyoruz.” dedi

 

#

SENDE YORUM YAZ