logo

Samsunlu’dan engelli park alanına park eden engelsizlere sitem

Samsunlu’dan engelli park alanına park eden engelsizlere sitem

“Engelsiz bir havalimanı yaratmak boynumuzun borcu” sözü veren İGA CEO’su Kadri Samsunlu geçtiğimiz mart ayı içerisinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca düzenlenen “Erişebilirlik İşyerleri” katogarisinde birincilik ödülü layik görülmüştü.

Engelli kişilerin sorunsuz şekilde uçak yolculuklarını yapabilmeleri için İstanbul Havalimanı içerisinde rahat kullanabilecekleri ortamlar oluşturuluyor. Bu ortamlar içerisinde havalimanı otoparkındaki engelli kişilere ayrılmış park alanlarıda bulunuyor.


İGA CEO’su Kadri Samsunlu, İGA Otoparkında engelli vatandaşların kullanımına ayrılmış bir bölümü kullanan engelsiz kişilerin sorumsuzluğuna dikkat çeken bir Twit paylaştı.

Samsunlu, Binlerce boş otopark yeri varken engelli insanlara ayrılmış olan sınırlı sayıdaki park yerlerine park eden araçların sorumsuzluklarına dikkat çekerekti. Engelsiz oldukları halde araçlarını engelli alanlarına park eden sürücülere imada bulunarak “Engelli park alanlarını kullanmaya devam ederek hassasiyetinizi gösterin, merak etmeyin size ceza kesilmiyor.” şeklinde engelli alanını kullanan engelsiz kişilere sitemlerini ifade etti.

İşte o paylaşım;

 

#

SENDE YORUM YAZ