logo

Sağlık Bakanlığı, Gülüşken ailesinin çağrısına kayıtsız kalmadı

Sağlık Bakanlığı, Gülüşken ailesinin çağrısına kayıtsız kalmadı

Emrullah Gülüşken için yardım çağrısını, kızları Samira ve Leyla Gülüşken sosyal medyadan yayımladıkları mesajla duyurmuştu. Ailesi ile birlikte İsveç’te yaşayan Leyla Gülüşken yardım çağrısıyla sosyal medyanın en çok konuşulan ismi oldu. İsveç’te, ‘Covid-19’ testi pozitif çıktığı halde tedavi edilmeyerek, evine gönderilen Emrullah Gülüşken ve 3 çocuğunu taşıyan uçak, bugün Ankara’ya iniş yaptı.

İsveç’te Covid-19 teşhisi konulmasına rağmen eve gönderilen kronik kalp hastası Emrullah Gülüşken’in kızı Leyla Gülüşken’in  yardım çağrısı ses getirdi. Babası Emrullah Gülüşken’in durumunu çektiği videoyla anlatan Leyla Gülüşken’in videosu sosyal medyaya damga vururken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da harekete geçti. İsveç’te Covid-19 teşhisi konulmasına rağmen eve gönderilen kronik kalp hastası Emrullah Gülüşken için seferber olundu.

İsveç’in Malmö kentinde yaşayan Emrullah Gülüşken, yaklaşık 2 hafta önce yüksek ateş ve nefes darlığı yaşamaya başladı. Gülüşken’in durumundan endişelenen ailesi, sağlık kuruluşunu arayarak yardım çağırdı.

Hastaneye kaldırılan Gülüşken’in corona  virüsü testi pozitif çıkmasına rağmen hastaneden geri evine gönderildi.

Bunun üzerine Gülüşken’in kızları Samira ve Leyla Gülüşken, sosyal medyadan Türkiye’ye seslendi. Samira Gülüşken, “Ülkemizden bize sahip çıkması adına yardım talep ediyoruz, ne yaparız nereye başvururuz bilmiyoruz. Lütfen sesimizi duyurmamıza yardımcı olun, babamın durumu çok kötü, bir an önce müdahale edilmeli” diyerek yardım çağrısında bulunurken, Leyla Gülüşken de babasının bulunduğu bir videoyu paylaştı.

#

SENDE YORUM YAZ