logo

Ryanair CEO’su O’Leary uçakta mesafeye karşı çıktı

Ryanair CEO’su O’Leary uçakta mesafeye karşı çıktı

, koronavirüs salgını sonrasında uçaklarda uçuşların sosyal mesafe dikkate alınarak başlatılması fikrine sert tepki gösterdi.

O’Leary konuya ilişkin açıklamasında koronavirüs salgını sonrasında uçuşların yeniden başlatılması kararının orta koltukların boş bırakılarak alınması halinde Ryanair’in uçuşlara başlamayacağını belirtti.

Uçak içinde orta koltuğun boş bırakılarak sosyal mesafe kuralına uyulması fikrinin aptalca olduğunu vurgulayan O’Leary, bu şartlar altında uçuşlara başlama kararı almayacaklarını ifade etti.

Ryanair CEO’su %66 kapasite ile kar edebilmelerinin mümkün olmayacağına dikkat çekerken, boş bırakılan orta koltukların parasının devlet tarafından ödenmesi halinde seferleri başlatabileceklerini açıkladı.

Orta koltuğun boş bırakılması ve bu şekilde sosyal mesafenin korunması fikrinin Ryanair, easyjet gibi bir çok ucuzcu havayolunun sonu olacağı belirtilirken, bu uygulamanın çok sayıda havayolunun iflasına yol açacağı iddia ediliyor.

Tüm dünyayı etkileyen ve uçakları yere indirerek ticari hava ulaşımını durduran salgın sonrasında gökyüzünde nasıl yenilikler olacağı ise merakla bekleniyor.

#

SENDE YORUM YAZ