logo

Qatar Airways ikramlara yenilik kattı

Qatar Airways ikramlara yenilik kattı
Özel olarak hazırlanmış menüler, çatal bıçak takımları ve porselen yemek takımları artık Avrupa rotalarında

Qatar Airways, Avrupa rotalarından başlamak üzere, Premium müşterileri için heyecan verici yeni bir yemek deneyimi sunuyor. Yeni konseptlerde, yolcuların yüksek beklentilerini karşılamak ve havayolu şirketinin ödüllü uçaklarındaki deneyimlerini üst düzeye çıkartmak için, özel ve yeni tasarım sofra takımları, uçak içi yemek menüleri, çatal bıçak takımları ve porselen takımlar yer alıyor.
Qatar Airways ayrıca menü tasarım sürecinde bölgesel etkilere daha fazla önem vermektedir. Uçuş menülerine, uçuş rotasına göre, İtalya bölgesinde Porcini ve Truffle Risotto gibi, yeni yemek sunumlarını da dahil etmektedir. Orta Doğu lezzetlerini sunan Kabsa, Biryani ve ateşte ızgara etler gibi geleneksel Arap yemekleri, birçok rotada yolcularına seçenek olacaktır.
Business Class kabinindeki yolculara, seçkin rotalarda lüks ikindi çaylarına ek olarak, sıcak tatlılar servis edilecektir. Yeni konseptlerde, mini karabiber öğütücülerinden pembe Himalaya tuzlarına, taze pişmiş üç çeşit ekmeğin konulduğu keten astarlı sepetlere kadar tüm detaylara dikkat edilmiştir.
Qatar Airways Group Yönetim Kurulu Başkanı, Sayın Akbar Al Baker: “Qatar Airways, saygın yolcularımız için Premium seyahatin sınırlarını zorlayacak, yepyeni bir yemek deneyimi sunmaktan heyecan duyuyor. Yeni konseptlerin her biri, yolcularımızın titiz standartlarını karşılamak için detaylara ve kaliteye en yüksek düzeyde özen gösterilerek tasarlanmış ve üretilmiştir.”
“Qatar Airways, ‘çiftlikten masaya’ yaklaşımı ile özel ihtiyaçlarımızı karşılayacak ürünler üretebilmek adına yerel çiftlikler ve tedarikçilerle yoğun bir işbirliği içerisindedir. Uçak içi yemek menülerimiz, dört mevsimle uyumlu olacak şekilde tasarlanmış olup, yerel olarak yetiştirilen ürünleri daha iyi birleştirerek kullanmakta ve en yüksek uluslararası standartlara sahip yerel yiyeceklere odaklanmaktadır.” dedi.
Katar Devleti’nin ulusal taşıyıcı şirketi olan Qatar Airways, yolcuların beslenme ihtiyaçlarına karşı daha bilinçli hale geldiğini ve daha sağlıklı gıda seçeneklerine ilgi duyduklarını fark etmiştir. Qatar Airways müşterilerinin isteklerini destekleyerek, taze gevrek salatalar, orman meyveleri, sıcak kahvaltılık yulaf ezmesi gibi daha hafif seçenekler sunmaktadır. Mükemmel lezzet kombinasyonlarına sahip “soğuk preslenmiş” meyve suyu gibi daha sağlıklı içecek seçeneklerini de uzun bir uçuş sırasında enerji toplamak için menülerinde sunacaktır.
Ayrıca havayolu, birinci sınıf yolcular için özel kristal bir tabak ile somon yanında sunulan havyar servisleri de dâhil olmak üzere şımartıcı lezzetlerini de geliştirmiştir.

Qatar Airways, geçtiğimiz yıl oldukça başarılı bir ön yemek seçeneği başlatmıştır; bu sayede Birinci Sınıf ve Business Class’ta seyahat eden yolcular, 14 gün öncesinden başlamak üzere uçuşa son 24 saat kalana kadar alakart menülerden bir ana yemek seçebilmektedir. Bu, Birinci Sınıf ve Business Class yolcularına hâlihazırda sunulan Dine-on-Demand (İsteğe Göre Yemek) servisine bir ek niteliğindedir. Ön seçimli yemek hizmeti sayesinde Birinci Sınıf ve Business Class yolcular, Doha’dan başlayan uzun mesafeli uçuşlarda seyahat ederken, kendilerine özel yemek deneyimlerini oluşturmak konusunda daha fazla seçeneğe ve özgürlüğe sahip olmaktadır.
Ön seçim yapmak için yolcuların ihtiyacı olan tek şey Qatar Airways internet sitesinde ‘Gezilerim’ sayfasına giriş yapmak ve uçuşları için mevsimlik menüler arasından seçim yapmaktır. Ön seçim ayrıca Qatar Airways’in mobil uygulamasından da yapılabilmektedir.
Ön seçimli yemek seçeneği, Business Class kabininde benzersiz bir lüks ve gizlilik sağlayan Qsuite’in ödüllü Business Class deneyimini tamamlamaktadır. Birinci Sınıf ve Business Class yolcuları artık önceden seçtikleri yemeklerin hazır olduğunu ve istedikleri zaman kendilerine servis edileceğini bilerek daha rahat hissedecek ve havayolunun kendilerine sunduğu üstün uçuş hizmetlerinden yararlanmak için daha fazla zamana sahip olacaktır.
Beş yıldızlı hizmetin keyfini çıkarmanın yanı sıra Premium müşterilerimiz, BRIC’S, Nappa Dori, Monte Vibiano ve The White Company gibi birinci sınıf markaların sunduğu olanaklara da sahip olacaktır. Bu arada tüm yolcularımız, gişe rekorları kıran son filmler, TV kutusu setleri, müzikler, oyunlar ve 4.000’e kadar eğlence içeriği sunan Qatar Airways’in ödüllü uçuş eğlence sistemi Oryx One’a erişebilmektedir.
Ödüllü havayolu şirketimiz, Paris Air Show’da düzenlenen prestijli Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri 2017’de “Yılın Havayolu” ödülü de dâhil olmak üzere son zamanlarda rekor sayıda ödül almıştır. Katar’ın ulusal taşıyıcısı, ödül töreninde dünyanın dört bir yanından gelen yolcular tarafından ‘En İyi Havayolu’ seçilmesinin yanı sıra, ‘Orta Doğu’nun En İyi Havayolu’, ‘Dünyanın En İyi Business Class’ı’ ve ‘Dünyanın En İyi Birinci Sınıf Havayolu Bekleme Salonu’ da dâhil olmak üzere birçok önemli ödülün sahibi olmuştur.

#

SENDE YORUM YAZ