logo

Qatar Airways, Guangzhou’a A380 İle Uçacak

Qatar Airways, Guangzhou’a A380 İle Uçacak

Qatar Airways, Airbus A380 modeli uçağıyla Doha–Guangzhou rotasında hizmet vermeye başlaması ile birlikte bu rotadaki kapasitesini artıracağını duyurdu. Guangzhou, Londra, Paris ve Bangkok’tan sonra Qatar Airways’in A380 modeli ile uçuş gerçekleştirdiği dördüncü varış noktası olacak.

qatar2

 

Katar’ın Doha kentinde ki Hamad Uluslararası Havalimanı’ndan Guangzhou Baiyun Uluslararası Havalimanı’na 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren her gün gerçekleştirilecek.  Qatar Airways’in seferleri ile Guangzhou’ya giden ve oradan gelen yolcular havayolu şirketinin sipariş üzerine üretilen A380 süper jumbo uçağı benzersiz ve gelişmiş bir seyahat deneyiminin tadını çıkaracak.

Ekim ayında, Qatar Airways’in resmi havayolu olduğu, Çin’in en büyük ithalat ve ihracat etkinliklerinden biri olan Canton Fuarı için Guangzhou’ya uçuş yapacaklar lüks ve rahat bir seyahat deneyimi yaşayabilecek.

Qatar Airways Grup CEO’su Mr. Akbar Al Baker bu yıl, Guangzhou’daki faaliyetlerinin sekizinci yılı olduğunu belirterek “Sipariş üzerine üretilen A380 modeli uçağı hizmete sokup Çin rotasında uzun vadeli taahhütlerimizi yerine getirdiğimizi kanıtlayarak bu önemli kilometre taşını kutlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. İnci Nehri Deltası, Çin’in en canlı ticaret ve seyahat merkezlerinden biri ve yıllar içinde Guangzhou’a giden ve oradan gelen yolcuların miktarında istikrarlı bir artış olduğuna şahit olduk. Asya’dan gelen yolcular lüks A380 modeli uçakla, Londra, Paris gibi popüler şehirlere yapacakları, son teknoloji ile donatılmış Doha Hamad Uluslararası Havalimanı aktarmalı uçuşlarda yolculuğun tadını çıkarabilecek.” dedi.

 

Son teknolojilerle donatılmış A380 benzersiz konfor ve güvenirlik seviyesi sunmanın yanı sıra yolcuların uçuş esnasında kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan yenilikler için standardı belirliyor. Daha geniş koltuklar, daha düşük gürültü seviyeleri, cereyan yapmayan hava dolaşımı ve hassas sıcaklık kontrolü uzun uçuşlarda A380’de yolcuların kendilerini yenilenmiş ve rahat hissetmelerini sağlayan pek çok yenilik arasında sayılabilir. Ayrıca, iki katlı ve 517 koltuklu uçakta, First Class’ta 8 koltuk, Business Class’ta 48 koltuk ve Ekonomi Sınıfı’nda 461 koltuk olmak üzere üç sınıf yer alıyor. Qatar Airways’e özgü koltuklar, tasarımcılar ve üreticilerle iş birliği yapılarak tasarlandı.

Üst katta yer alan First Class’ta, 1-2-1 düzeninde sekiz özel koltuk yer alıyor. Her birinin doğrudan koridor erişimi bulunan koltukların aralığı ise 90 inç olarak belirtiliyor. Ayırca koltuklar düz konuma da gelebiliyor. Her koltukta HD ekran bulunuyor ve eğlence sistemi de kullanılabiliyor. First Class kabinde ayrıca yolcuların konforlu ve sakin bir uçuşun tadını çıkarması için lüks fırsatlarla birlikte spa’dan esinlenilmiş banyolar gibi özellikler de yer alıyor.

Qatar Airways, A380’in üst katındaki Business Class kabininde yer alan 48 koltukta 1-2-1 dizilimi sayesinde her koltuk için doğrudan koridor erişimi bulunuyor. 80 inçlik, tamamen yatarak yatak haline gelen koltukların her birinde HD ekran bulunuyor. Üst katta ayrıca, geniş bir salon ile First Class ve Business Class yolcularına tipik uçak ortamından uzaklaşma olanağı veriliyor. Bu da Qatar Airways’in A380’e özel sunduğu bir deneyim. Qatar Airways ile uçan First Class ve Business Class yolcularına buna ilave olarak muhteşem bir à la carte menü ile lüks Giorgio Armani hediye paketi sunuluyor.

Sadece 19 yıldır faaliyet gösteren Qatar Airways, günümüzde 184 uçaktan oluşan filosu ile yolcularına Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya Pasifik, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da 150’den fazla varış noktası seçeneği sunuyor.

qatar3

#

SENDE YORUM YAZ