logo

Pegasus’a uluslararası iki ödül

Pegasus’a uluslararası iki ödül

Pegasus Hava Yolları, insan kaynakları alanındadünyanın en önemli ödülleri arasında yer alan HR Excellence Awards ve The Peer Awards ForExcellence’tan birincilikle döndü

Pegasus, İngiltere’nin insan kaynakları alanında en prestijli organizasyonlarından HR Excellence Awards 2018yarışmasında, Denizaşırı başvurular arasından seçilen en iyi İK stratejisi kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.Pegasus, eş zamanlı olarak The Peer Awards For Excellenceyarışmasında da İnsan ve Performans Yönetimikategorisinde “Değişimi en etkili yöneten şirket ödülüne layık görüldü.

HR Excellence Awards ödüllerine, değişen iş ve pazar dinamikleri karşısında, hayata geçirdiği organizasyonu yeniden yapılandırma süreçleri, kariyer mimarisi ve yetenek yönetimi çalışmaları, yedekleme planları, eğitim, gelişim ve çalışan bağlılığı faaliyetleri ile başvuran Pegasus, Türkiye’den ve farklı ülkelerden birçok şirketin başvurduğu kategoridedünyadan ve Türkiye’den pek çok önemli marka ile yarışarak birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

Pegasus diğer birincilik ödülünü ise İK alanında en prestijli uluslararası ödül programlarından birisi olan The Peer AwardsFor Excellenceda kazandı. Başvuruların “etkili, inovatif ve ilham veren” boyutları dikkate alınarak değerlendirildiği ThePeer Awards kapsamında Pegasus, İnsan ve Performans Yönetimi kategorisinde Değişimi en etkili yöneten şirketolarak belirlendi.

Pegasus Hava Yolları İnsan Kaynakları Direktörü Dilara Oğur, dünya çapında itibarlı iki organizasyondan büyük ödülle dönmekten büyük gurur duyduklarını belirtirken, Pegasusçatısı altında inovatif bakış açısıyla gerçekleştirdikleri İKprojeleriyle ses getirdiklerini söyledi. Oğur, “İnovasyonun, gelişen ve hızla değişen dünyada birçok şirket için olduğu gibi Pegasus için de rekabet üstünlüğü sağlayabilmenin en etkili yolu olduğuna inanıyoruz. Bu işin doğasında mevcut düşünme sistemimizi ve alışkanlıklarımızı zorlama yatıyor. Çeşitlilik ilkesini de insan kaynakları stratejilerimizi belirlerken etkin kullanmamız bize dinamik ve başarılı bir organizasyon sağlıyor.” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ