logo

Pegasus Sailing ekibi, Özcan Özyemişçi Kupası’nda birinci oldu

Pegasus Sailing ekibi, Özcan Özyemişçi Kupası’nda birinci oldu

Pegasus Sailing ekibi, IRC 3 klasmanında 12 teknenin katıldığı yarışta 19 deniz millik rotayı 3 saat 26 dakika 59 saniye’de tamamlayarak birinciliği aldı.

Pegasus yelken2
Pegasus Sailing takımı, 9 Ekim 2016 Pazar günü İstanbul Yelken Kulübü ve Moda Deniz Kulübü iş birliği ile düzenlenen İYK Yat Trofesi 2016 – Özcan Özyemişçi Kupası’nda IRC 3 klasmanında finişi ilk sırada geçmeyi başararak birincilik kupasını aldı. Toplam 36 teknenin katıldığı ve 12 tekneyle en kalabalık sınıf olan IRC 3 klasmanında Pegasus Sailing ekibi, İYK Yat Trofesi 2016-Özcan Özyemişçi Kupası’nda 19 deniz millik rotayı 3 saat 26 dakika 59 saniye’de tamamladı.

Moda-Sivriada-Kınalıada-Moda parkurunda düzenlenen yarışın startı, kuzeyden esen orta şiddetli havayla tüm tekneler için saat 11:00’da aynı anda verildi. Pegasus Sailing yarışa iyi bir startla başladı ve bu avantajını yarışın sonuna kadar koruyarak finişi kendi sınıfında ilk gören tekne olmayı başardı. 19 deniz millik rotayı toplam 3 saat 26 dakika 59 saniye’de bitiren Pegasus Sailing ekibi, bu derecesiyle en yakın rakibinin 5 dakika önünde finiş görerek birincilik kupasına uzandı.

Pegasus yelken3

2015 yılında kurulan Pegasus Sailing, Pegasus Havayolları aile bireylerinden oluşan 20 kişilik ekibiyle 2016 sezonunu IRC 3 sınıfında yer alan ILC 30 teknesiyle kovalıyor. Sezona Fahir Çelikbaş Kupası’yla start veren Pegasus Sailing, ardından BMW Sailing Fest, Turkcell Platinium Bosphorous Cup, Eker Olympos Regatta, Özcan Özyemişçi Kupası ve Sonbahar Kupası’yla sezona başarılı sonuçlar alarak devam ediyor.

#

SENDE YORUM YAZ