logo

Onur Air Ohrid’e ilk ticari uçuşunu gerçekleştirdi

Onur Air Ohrid’e ilk ticari uçuşunu gerçekleştirdi

Onur Air, Makedonya’nın ikinci büyük şehri olan Ohrid’e ilk seferini A321 uçağı ile gerçekleştirdi. Makedonya’nın turizm beldesi olan Ohrid’te, Ohrid Gölü, Ali Paşa Camii, Aya Sofya Kilisesi görülmeye değer tarihi eserlerinden sadece bir kaçı..

İstanbul-Ohrid-İstanbul uçuşları haftada bir gün karşılıklı olarak gerçekleştirilecek. Pazar günü 13.40’ta AHL’den kalkacak uçak 1 saat 15 dk sonra Ohrid’e inecek. Karşlıklı gerçekleştirilecek seferler 219 kişilik A321 uçakları ile gerçekleştirilecek. 

TAV Havalimanları Holding tarafından işletilen Ohrid Havalimanına inen Onur Air uçağını itfaiyenin su takı göşterileriyle karşılandı. Havalimanı apronunda tören düzenlenirken ilk uçuş olması nedeniyle Onur Air Pazarlama ve İletişim Başkanı Rauf Gerz, Tatilbudur CEO’su Cenk Angın, TAV’ın Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy birer konuşma gerçekleştirerek pasta kestiler. 

Onur Havayolları olarak Ohrid’te bulunmaktan çok memnun olduklarını dile getiren Onur Air Pazarlama ve İletişim Başkanı Rauf Gerz; “yolcularımıza hoşgeldiniz diyorum. Burada olmaktan mutluyuz, seferlerimizi daha da arttırmak istiyoruz” dedi. 

Tatilbudur CEO’su Angın isr ; “Onur Air uçuşu Türkiye’den Ohrid’e yapılan ilk ticari uçuştur” dedi. 

TAV’ın Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy’da konuşmasında, “Onur Air’in Haftada bir kez yapacağı uçuşları arttırmasını ümid ediyoruz” dedi. 

#

SENDE YORUM YAZ