logo

OHY ile gökyüzünde Çanakkale Türküsü (VİDEOLU)

OHY ile gökyüzünde Çanakkale Türküsü (VİDEOLU)

Onur Air, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yılını, opera sanatçılarının gökyüzünde söylediği Çanakkale Türküleriyle kutladı.

Onur Air’in İstanbul Çanakkale uçağında Ankara Devlet Opera ve Bale Sanatçıları’ndan oluşan dört kişilik ekip, radyocu Nihat Sırdar’ın duygulu anonsundan sonra yolculara “Çanakkale Türküsü”nü söyledi.

Önceki akşam İstanbul’dan Çanakkale’ye hareket eden uçakta, yolcular normal bir seyir beklerken Nihat Sırdar’ın “Bildiğiniz gibi içerisinde bulunduğumuz hafta, tarihsel bakımdan ülkemiz için büyük önem taşıyor. 103 yıl önce kahraman askerlerimiz şu anda üzerinde bulunduğumuz Çanakkale yarımadasındaki topraklarda canlarını vererek ülkemizi savunuyordu. Tarihimize kanla, şanla yazılan; yüzbinlerce vatan evladının gözünü kırpmadan hayatını hiçe saydığı bu savunma, ülkemize aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi kurtarıcı bir önderi de kazandırmıştır. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferimiz kutlu olsun. Şimdi sizleri, şehitlerimizin aziz ruhları için kısa bir sessizliğe davet ediyorum” anonsuyla karşılaştı.

Anonsun arkasından tüm yolcuların şehitlerimizi dua ve saygılarla anmasıyla birlikte yolcular arasında sadece bu anlamlı organizasyon için bulunan Ankara Devlet Opera ve Bale Sanatçıları Tenor Oğuz Sırmalı, Soprano Mehlika Karadeniz, Bas Özgür Savaş Gençtürk ve Soprano Eda Akgün sırayla ayağa kalkarak hep birlikte Çanakkale Türküsü’nü söyledi.

Türkünün bitmesini takiben uçakta bulunan 147 yolcunun bir bölümü gözyaşlarına hakim olamazken bu güzel tören alkışlarla son buldu.

Çanakkale’ye İstanbul’dan her gün uçan tek havayolu şirketi olan Onur Air’in 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi nedeniyle tüm hafta boyunca, Nihat Sırdar tarafından yapılan anonsu yolcularına uçağın kaptanları tarafından okuduğu öğrenildi.

#

SENDE YORUM YAZ