logo

OHY, Dünya Emekçi Kadınlar ve Dünya Havacı Kadınlar Günü’nü birlikte kutladı

OHY, Dünya Emekçi Kadınlar ve Dünya Havacı Kadınlar Günü’nü birlikte kutladı

Onur Air, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde farkındalığa dikkat çekmek için her yıl yaptığı gibi yine tamamı kadınlardan oluşan bir ekiple uçuş yaptı. Aynı zamanda Dünya Havacı Kadınlar Günü’nü de hatırlatan Onur Air, uçucu personel bakımından erkeklere oranla en çok kadın bulunan şirketlerin de başında geliyor.

Pilotların çalışma şartları içerisindeki yoğunluk ve yorgunluklarının uluslararası standartlara uygun olmasını şirket adına denetleyen FRMS biriminin Müdürü, Kaptan Pilot Rabia İzgili ve bin 500 uçuş saatine sahip ikinci pilot Aşkım Pelin Doğan yönetimindeki Airbus 320 ile gerçekleştirilen iç hat uçuşunda; Eğitim Kontrol Kabin Amiri Elif Özdemir, Kabin Amiri Özlem Duman, 1 numara Kabin Memuru Filiz Polat, 2 numara Kabin Memuru Esra Yaman ve 3 numara Kabin Memuru Semra Bostan yolculara eşlik etti.

Uçuştan sonra ekiplere teşekkür eden Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, tüm şirket çalışanlarına yönelik yayınladığı mesajında “Değerli Kadın Meslektaşlarım.
Canlı bir beden ve insan olmanın temel unsurudur kadın olmak. Çoğu zaman değil, her zaman hep gözümüzün nuru, hayatın can damarıdır. Sizleri hep sevgi ve saygı ile anıyor, hatırlıyoruz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününüzle birlikte Dünya Havacı Kadınlar Gününüzü de kutluyorum” sözlerine yer verdi.

#

SENDE YORUM YAZ