logo

Ocak’tan havalimanı güvenlik memurlarına mesaj

Ocak’tan havalimanı güvenlik memurlarına mesaj

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak “1-Mart Havalimanları Güvenlik Memurları Günü“ sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Son 16 yılda gerçekleştirdiğimiz mega projeler ve yatırımlarla Türkiye’yi gelişmiş bir hava ulaşım alt yapısına kavuştururken daima “önce güvenlik” prensibiyle hareket ettik. Havalimanı işletmeciliğinde sahip olduğumuz uluslararası şöhretimiz, gerek havalimanlarımızda gerekse hava trafik yönetiminde bu prensibi ön planda tutmamızın doğal sonucudur.

DHMİ olarak güvenlik alanında her yıl milyonlarca TL yatırım yapıyor; fiziki ve teknolojik altyapımızı örnek bir düzeyde tutuyoruz. İleri teknoloji ürünü sistem ve cihazlarla, havalimanlarımızı dünyanın en iyi korunan tesisleri, hava sahamızı dünyanın saygın havayolu şirketlerinin güven duyup tercih ettiği hava sahası haline getirmeyi başardık.

Bu kapsamda 2017 yılı sonunda güvelik alanına kuruluşumuzca 38 Milyon TL harcama yapıldı. Ayrıca hiçbir güvenlik açığı bırakmamak amacı ile ICAO Standartları kapsamında düzenli olarak Teknolojik Güvenlik Cihazları temin ediyoruz. Son üç yıl içerisinde Havalimanlarımıza Güvenlik Tarayıcı (Vücut Tarayıcı), Masa Tipi Standart Sıvı Patlayıcı tespit Sistemi, Patlayıcı İz Detektörü, Çift Açılı X-Ray Bagaj Kontrol Cihazı tesis edildi. Bunlara ek olarak Antalya Havalimanı’na Radar Tabanlı Çevre Güvenlik Sistemi kurulmasında son aşamaya gelindi.

Personele yaptığımız yatırım 2017’de olduğu gibi bu yılda artarak devam ediyor. Özel Güvenlik Hizmet Alımı ile 2017 yılı içerisinde 444 kişi iş artırımı yapıldı, 2018 yılı içerisinde bu sayı şu anda 162 kişiye ulaştı.

Havalimanlarımızın büyük bir hassasiyetle korunmasında en büyük pay 7/24 görev yapan fedakâr havalimanı güvenlik memurlarımıza ait. Tüm mesleki eğitimlerini en mükemmel şekilde tamamlayıp, en ufak ayrıntıyı dahi kaçırmadan vazifelerini titizlikle yerine getiren uzman personelimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu düşüncelerle, kıymetli mesai arkadaşlarımın “1 Mart Havalimanları Güvenlik Memurları Günü ”nü en içten dileklerimle kutluyor, üstün başarılarının devamını diliyorum.

Funda OCAK
DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı
Ve Genel Müdürü

#

SENDE YORUM YAZ