logo

Ocak; “DHMİ ailesine teşekkür ediyorum”

Ocak; “DHMİ ailesine teşekkür ediyorum”

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, Türkiye Havalimanlarında ki mart ayı yolcu trafiği istatistiğini Twitter hesabından paylaştı.

Havalimanlarımızın mart ayı yolcu trafiği istatistikleri; İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes ve Antalya Havalimanlarımızda gerçekleşen rekor sayıların yanında, diğer havalimanlarımızın yolcu sayılarında da büyük bir artış yaşandığını gösteriyor.
*
Bu ay yüzde ellinin üzerinde yolcu artışı gerçekleşen havalimanlarımızı öğrenmek ister misiniz?
*
‪Yolcu trafiğinde 2017 yılı mart ayına göre yüzde 50’nin üzerinde artış gösteren havalimanlarımızın yolcu sayıları şu şekilde: Çanakkale Havalimanı yüzde 73 artışla 27.829, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı yüzde 68 artışla 24.569.‬
*
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı yüzde 68 artışla 26.692, Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı yüzde 60 artışla 26.069, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı yüzde 57 artışla 38.158, Batman Havalimanı yüzde 51 artışla 59.050, Samsun Çarşamba Havalimanı yüzde 51 artışla 142.785.
*
Tüm havalimanlarımızın içinde mart ayının şampiyonu yüzde 86 artışla 15.121 yolcu sayısına ulaşan Hakkâri Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı oldu.
*
Bu harika sonuçları öncelikle eşsiz vizyonları ile her zaman önümüzü açan, sürekli destekleriyle bizi yüreklendiren Cumhurbaşkanımız Muhterem Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım’a ve UDH Bakanımız Sn. Ahmet Arslan’a borçluyuz.
*
Ayrıca üstün gayret ve mesaileriyle ülkemizi küresel havacılığın merkezi haline getiren büyük DHMİ ailesine ve tüm ilgili kuruluş çalışanlarına içten teşekkürlerimi tekrarlıyorum.

#

SENDE YORUM YAZ