logo

Ocak, “Balıkesir’imize layık muhteşem eser olacak”

Ocak, “Balıkesir’imize layık muhteşem eser olacak”

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, Balıkesir Havalimanı Terminal binası inşaatı projesi ile ilgili sosyal paylaşım sitesi twitter’da açıklamalarda bulundu.

Balıkesir Merkez Havalimanı Terminal binası ve mütemmimleri inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Proje tutarı 57.850.014 TL olan bu önemli yatırım hakkında bilgi vermek istiyorum değerli takipçilerime.


Şu anda projenin inşaat seviyesi %62’ye ulaşmış durumda. Kâğıt uçak görüntüsündeki çatısı ile özgün bir mimariye sahip bulunan terminal binası Balıkesir’imize layık muhteşem bir eser olacak.


Yaklaşık 1 milyon yolcu kapasiteli, 6.500 m²’lik yeni terminal binası; 28.800 m²’lik 4 uçak kapasitesine sahip apronu ve her türlü ihtiyaca cevap verebilecek özelliklerle donatılan diğer yapılarıyla havalimanımız, Balıkesir’i bölgenin cazibe merkezi haline getirecek inşallah.


2.990 m’ye 45 m ebadındaki pisti, 11.000 m²’lik taksi yolu alanı, 1.180 m² ARFF binası, 1.800 m² garaj binası, 930 m²’lik ısı güç merkezi, 50 m²’lik nizamiye binası, 2.725 m’lik çevre yolu ve 2.600 m’lik çevre tel örgüsü yapımı işleri, proje kapsamında süratle yerine getiriliyor.


Tamamı Kuruluşumuz tarafından kamulaştırılan 420 dönümlük bir arazi üzerine tesis edilen eseri yıl içinde halkımızın hizmetine sunmak için yaz kış, gece gündüz demeden canla başla çalışan kıymetli arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

#

SENDE YORUM YAZ