logo

DHMİ Patronu Ocak 2023 hedeflerini anlattı

DHMİ Patronu Ocak 2023 hedeflerini anlattı

DHMİ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Funda Ocak, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından kurumun eğitim politikası ve insan kaynaklarının önemini belirten paylaşımlarda bulundu.
Ocak, 84 yıllık tecrübeyi geleceğe taşımak, geliştirmek için çalıştıklarını vurgulayarak, ilk olan 29 eğitim programına ve eğitimci sayısını 500’e çıkaracakları bilgisini verdi.

İşte DHMİ Patronunun Twitter hesabından paylaştığı bilgiler:

“Gerçek gücün bilgide olduğunun şuurundayız; kalıcı başarının kendini sürekli yenileyen insan kaynaklarıyla yakalanabileceğini biliyoruz.

DHMİ olarak eğitim politikalarımızı bu anlayışla şekillendiriyor; 84 yıllık tecrübemizi geleceğe taşımak için gerekli adımları atıyoruz.

Bir yandan tüm çalışanlarımızı belli bir program dahilinde sürekli eğitimden geçiriyor bir yandan da geleceğe yönelik planlamalar yapıyoruz.

İleri teknoloji donanımlı simülatör merkezleri ve dersliklerimizde yıl boyunca personelimize sıkı bir mesleki eğitim veriliyor.

Hava trafik kontrolörleri,ARFF Personeli ve tüm meslek gruplarına yoğun eğitim programları uygulanıyor. Bu alanda küresel ölçekte iddialıyız.

SHGM ve MEB ile yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda Kuruluşumuz, alanında ilk olan 29 eğitim programını hazırladı ve yetki aldı.

2023 yılına kadar 29 olan onaylı eğitim programı sayımızı 5 katına; yetkilendirilmiş eğitmen sayımızı 500’e çıkarmayı amaçlıyoruz.

Büyüyen sektörün eğitim ihtiyacının karşılanması için Bölgesel Eğitim Üssü (Atatürk, Dalaman, Erzincan) çalışmalarımız süratle sürüyor.

Ayrıca MEB, SHGM ve YÖK ile koordineli yürüttüğümüz Eğitim Merkezi’nin kuruluş çalışmaları da yoğun bir şekilde devam ediyor.

2023 yılına bu çalışmayı tamamlayarak yurt içi ve dışı stratejik eğitim ortaklıklarıyla bölgesel eğitim üssü olarak girmeyi hedefliyoruz.

Kuruluşumuz tarafından işletilen her Havalimanının aynı zamanda birer eğitim kampüsü olması, 2023 hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

#

SENDE YORUM YAZ