logo

Ocak, “15 Mayıs Dünya Havacılık Bilgi Yönetimi Günü”nü kutladı

Ocak, “15 Mayıs Dünya Havacılık Bilgi Yönetimi Günü”nü kutladı

Havacılık, ülkemizde özellikle 16 yılda en hızlı gelişen sektörlerden biridir. Havacılık sektörümüzün bu hızlı gelişimine paralel olarak, havacılık bilgilerinin daha kaliteli, doğru zaman ve doğru yerde sağlanması emniyetli bir hava seyrüsefer hizmetinin sunulması açısından hayati önemdedir.

Bu bilinçle hareket eden Havacılık Bilgi Yönetimi (AIM) Hizmet birimlerimiz havacılıkta bir bilgi bankası özelliği taşıyor. Gerek hava sahamızı kullanan gerekse uçuşu yerden yönlendiren personele, uçuş operasyonu ve emniyetine etki edebilecek her tür havacılık bilgisini temin ederken büyük bir dikkat ve özveriyle çalışıyor. Bu hassas görevi yerine getiren AIM personelimiz,  doğru bilgiyi, doğru zamanda, doğru yerde vererek bana göre hava seyrüseferinin perde arkasındaki görünmez kahramanlarıdır.

Bu duygularla, vatandaşlarımızın konforlu, güvenli, hızlı bir şekilde seyahat etmesinde ciddi emekleri bulunan tüm AIM personelimizin “15 Mayıs Dünya Havacılık Bilgi Yönetimi Günü”nü kutluyor, üstün başarılarının devamını  diliyorum.

Funda OCAK
DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı
ve Genel Müdürü

#

SENDE YORUM YAZ