logo

Ocak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Ocak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü mesaj ile kutladı. İşte o öesaj;

Türk Sivil Havacılığını Dünya Sivil Havacılığının zirvesine taşıma hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Tüm yurdu birbirinden güzel havalimanı terminalleriyle donatıyor; hava trafiği yönetiminde, işletmecilik ve yatırımlarda göz kamaştırıcı başarılara imza atmaya devam ediyoruz. DHMİ’yi yurt dışına açma hedefinde önemli bir mesafe almış durumdayız.

Dünyanın gıptayla takip ettiği başarılarımıza rakamlar tanıklık ediyor. Geçen gün aracılığınızla kamuoyu ile paylaştığımız Eurocontrol verilerine göre, aralık ayında Üst geçişler dâhil edildiğinde Avrupa hava sahasına en fazla yeni trafik ekleyen ülke Türkiye oldu. Havalimanlarımızın uluslararası havacılık otoritelerinin raporlarına yansıyan benzer birçok başarısı mevcut, gururluyuz.

Hükümetimiz ve Bakanlığı’mızdan aldığımız güç ve ilhamla daha büyük eser ve hizmetlere imza atacağız inşallah. 2018 yılında Türkiye bir tarih yazacak, asrın projesi İstanbul Yeni Havalimanı hizmete açılacak. Balıkesir Merkez, Muş ve Kahramanmaraş Havalimanı yeni terminal binaları da tamamlanacak, 2018 adeta açılışlar yılı olacak.

Kuruluşumuzun bu parlak başarılarında bizi her zaman olumlu eleştirileriyle yönlendiren, çalışmalarımızı halkımıza duyuran medyamızın katkısı çok büyük. Özellikle sektörümüzdeki gelişmeleri dikkatle izleyip, büyük bir emek ve yetkinlikle haberleştiren ulaştırma muhabirleri, AHL muhabirleri, kıymetli köşe yazarlarımız ve TV programcılarımızın katettiğimiz mesafede katkı ve destekleri çok büyük. Kendilerine minnettarız.

Bundan böyle de doğru ve tarafsız habercilik anlayışıyla ufkumuzu açacak olan kıymetli gazetecilerimizin katkılarından yararlanmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla medya mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ”nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Funda OCAK
DHMİ Genel Müdürü ve
Yönetim Kurulu Başkanı

#

SENDE YORUM YAZ