logo

Mısır Havayolları uçağı Akdeniz’e düştü

Mısır Havayolları uçağı Akdeniz’e düştü

 

MS804 sefer sayılı yolcu uçağında 56 yolcu, yedi mürettebat ve üç güvenlik görevlisi olmak üzere 66 kişinin bulunduğu belirtildi.

RADARLA BAĞLANTISI KESİLDİ

Fransa‘nın başkenti Paris‘teki Charles de Gaulle Havalimanı’ndan, Kahire’ye gitmek için yerel saatle 23:09’da havalanan uçağın akıbeti şimdilik bilinmiyor.

Mısır Havayolları uçağın 11 bin metre yükseklikte seyir halindeyken, Mısır hava sahasına girdikten kısa süre sonra radarlarla bağlantısının kesildiğini açıkladı.

BAKANLIK SÖZCÜSÜ AÇIKLADI: MUHTEMELEN AKDENİZ’E DÜŞTÜ

Yerel saatle 02.45’te irtibat kesilen uçağın Akdeniz’e düşmüş olmasından korkuluyordu.  Mısır Sivil Havacılık Bakanlığı Sözcüsü, yaptığı açıklamasında radardan çıkarak kaybolan uçağın muhtemelen Akdeniz’e düştüğünü açıkladı.

Uçakla irtibat, öngörülen iniş saatinden 20 dakika önce kesildi. Mısır ordusu, askeri gemi ve uçaklarla bölgede arama yapıyor. Mısır ordusu, arama kurtarma çalışmalarına Yunanistan’ın da katıldığı duyurdu.

UÇAKTA 30 MISIRLI, 15 FRANSIZ VAR

Mısır Havacılık Bakanlığı, uçaktaki yolcular arasında 30 Mısırlı ve 15 Fransız bulunduğunu açıkladı. Uçakta İngiltere, Kanada, Cezayir, Belçika, Çad, Kuveyt, Portekiz, Suudi Arabistan ve Sudan’dan yolcular da olduğu belirtildi. (ensonhaber.com)

 

#

SENDE YORUM YAZ