logo

Mahaçkale Havalimanı’na izinsiz giren kişiler boşaltıldı

Mahaçkale Havalimanı’na izinsiz giren kişiler boşaltıldı

Rusya Federal Havacılık Kurumu (Rosaviatsiya), Mahaçkale Havalimanı’nın izinsiz olarak giren kişilerden boşaltıldığını bildirdi.

Red Wings havayolu şirketinin Tel Aviv’den kalkan uçağının Mahaçkale Havalimanı’na inmesinin ardından kalabalık bir grup aprona girdi.

Elektronik skorborda göre İsrail’den gelen uçak 19.18’de Dağıstan’ın başkentine indi.

Rosaviatsiya’nın Telegram kanalından yapılan açıklamada, “Mahaçkale Havalimanı’nın, bilinmeyen kişilerin aprona girmesi nedeniyle geliş ve gidiş uçuşlarına geçici olarak kapatılmasına karar verildi. Önlemler, durum normalleşene kadar yürürlükte olacak. Kolluk kuvvetleri olay yerinde çalışıyor” ifadelerine yer verildi.

Mahaçkale Havalimanı’nda yaşanan gelişmeler üzerine Rusya İçişleri Bakanlığı Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi İdaresi bir açıklama yaparak, izinsiz eylemlerin ve kamu düzeni ihlallerinin kabul edilemezliği konusunda uyardı.

Bu gelişmelerin ardından Dağıstan yönetimi, Mahaçkale Havalimanı’nda durumun kontrol altında olduğunu, kolluk kuvvetlerinin olay yerinde çalıştığını duyurdu.

Dağıstan yönetiminin Telegram kanalından yapılan açıklamada, “Dağıstan Cumhuriyeti hükümeti durumun kontrol altında olduğunu, güvenlik güçlerinin olay yerinde çalıştığını bildiriyor. Hassas bir tesisin çalışma düzenini ihlal eden kişilerin yasa dışı eylemlere devam etmemesini ve havalimanı çalışanlarının işlerine müdahale etmemesini öneririz” denildi.

Rosaviatsiya havalimanının bu akşam 21.40’tan itibaren (tahminen) 6 Kasım 02.59’a kadar gelen uçak seferlerine kapalı kalacağı bilgisi paylaşıldı.

#

SENDE YORUM YAZ