logo

Lufthansa Group Havayolları, uzun menzilli uçuşlarını artırıyor

Lufthansa Group Havayolları, uzun menzilli uçuşlarını artırıyor

Lufthansa Group Havayolları, 8 Kasım 2017 itibariyle Lufthansa, Berlin-New York arasında haftada 5 kez uçmaya başlayacak. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri Airbus A330-300 tipi uçaklarla saat 17.35’da Berlin çıkışlı yapılacak uçuşlar, New York John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’nda saat 21.35’te tamamlanacak. Dönüş uçakları ise New York’tan gece geç saatlerde kalkıp Tegel Havalimanı’na ertesi gün öğlen 12:15’te inecek. Lufthansa, 2001 yılından bu yana ilk kez başkentte uzun mesafeli bir uçak konuşlandırıyor.

Düsseldorf-Miami uçuşları ise Kuzey Ren-Westphalia bölgesinde yaşayan yolculardan gelen yoğun istek üzerine tekrar başlatılıyor. 8 Kasım 2017 itibarı ile Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada üç uçuş gerçekleştirilecek. İki şehir arasındaki uçuş süresi dokuz saat olacak. Düsseldorf’tan öğlen saat 12.05’te kalkacak olan uçak Florida’ya 17.50’de inecek. Airbus A330-300 tipi uçakla yapılacak dönüş uçuşu 19.30’da başlayacak ve Kuzey Ren-Westphalia’nın başkentine ertesi sabah 09.30’da inecek.

Lufthansa misafirleri, uçuşlarına online rezervasyon yaptırmak için LH.com’u ziyaret edebilir veya 0212 354 88 88’i arayarak Lufthansa Hizmet Merkezi aracılığıyla yada Lufthansa ortağı seyahat acentalarından rezervasyonlarını yaptırabilirler. Yolcular, bilet rezervasyonları için Business Class, Premium Ekonomi ve Ekonomi Sınıfı olmak üzere üç sınıf üzerinden tercihlerini yapabilirler.

Ayrıca Eurowings, kış tarifesinde uzun mesafe ağını genişleterek hem Köln/Bonn hem de Düsseldorf havalimanlarından ek seferler düzenliyor. Halihazırda Köln/Bonn’da konuşlu altı adet Airbus A330 uçağına ilave olarak Eurowings, 8 Kasım tarihinden itibaren uzun mesafe filosuna yedinci uçağı ekliyor. Eurowings, buuçak ile başlangıçta Düsseldorf’tan Karayipler’deki destinasyonlara uçuşlar düzenleyecek.

Eurowings, 2018 yaz döneminde uzun mesafeli operasyonlarda büyümesini hızlandırmayı ve on uçaklık filosunun kapasitesini artırmayı planlıyor. Bu genişleme, en az yedi uzun menzilli uçakla dünya çapında hizmet verecek olan uygun maliyetli havayolunun Kuzey Ren-Vestfalya bölgesindeki konumunu güçlendirecektir. Sunulan destinasyonlara ABD’deki popüler noktaların yanı sıra aynı zamanda Karayipler ve Uzak Doğu rotaları da dahildir. Lufthansa’nın yeni Berlin-New York ve Düsseldorf-Miami rotaları, 2018 yazında Eurowings’e transfer edilecek ve Berlin Tegel Havalimanı, Eurowings’un uzun mesafeli operasyonlarına dahil edilecek.

Lufthansa Yönetim Kurulu Üyesi ve Eurowings CEO’su Thorsten Dirks, “Havalimanı, elverişli ekonomik parametreler ve her şeyden önce sürdürülebilir daha iyi işletme parametreleri sağlayabilirse Düsseldorf’a daha güçlü bir bağlılık sağlayacağımıza inanıyoruz. Kuzey Ren-Vestfalya’daki en büyük havayolu şirketi olan Eurowings, Star Alliance ortakları Singapore Airlines, Air China ve All Nippon Airways’in uzun mesafeli servisleri için sağladığı besleyici uçuşlar vasıtasıyla Düsseldorf Havalimanı’nda merkezi bir rol oynamaktadır” dedi.

Eurowings, önümüzdeki yıl uygun maliyetli uzun mesafe uçuşlarını Münih’e de ulaştıracak. Taşıyıcı, bu hizmetleri Mart ayı sonundan itibaren Münih Havalimanı’nda sunmak üzere üç adet Airbus A330 uçağı konuşlandıracak.

Yeni uçuşlar hakkında kısa bilgi

#

SENDE YORUM YAZ