logo

Ebru Özdemir “Limak Sofya Havalimanına Hazırlanıyor”

Ebru Özdemir “Limak Sofya Havalimanına Hazırlanıyor”

 

Limak, inşaat, enerji ve çimentoda önümüzdeki dönemde Afrika ve Balkanları radarına alırken, yakın zamanda özelleştirilecek Sofya havalimanına teklif vermeyi hedefliyor


Limak, inşaat, enerji ve çimentoda önümüzdeki dönemde Afrika ve Balkanları radarına alırken, yakın zamanda özelleştirilecek Sofya havalimanına teklif vermeyi hedefliyor. Holding ayrıca Türkiye’de ihalesi yapılması planlanan Kanal İstanbul ve Çanakkale boğazı projeleriyle de ilgileneceklerini açıkladı. Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, yaptığı açıklamada, Türkiye’yi merkez alarak, bölgesel büyümeye ve özellikle Afrika ile Balkanlara odaklanmak istediklerini söyledi. İnşaat sektörünün amiral gemileri olduğunu belirten Özdemir, “Sofya havalimanı özelleştirme süreci var, ona bakıyoruz. Sonbaharda teklif toplanacak. Biz Limak olarak bakıyoruz. Afrika’da yeni şeyler çıkabilir. Radarlarımız sürekli açık. Doğu Avrupa’da başka havaalanlarına bakıyoruz. Dünyanın her yerinde havaalanı yapabileceğimizi düşünüyorum” dedi. Afrika’da ise çimento ve inşaat sektörlerinde Mozambik, Fildişi ve Senegal’de faaliyet gösterdiklerini belirten Özdemir, “Afrika’da yatırımlara devam edeceğiz, Bir yerde başladığınızda orada her türlü sektörde güçlenmeniz lazım” dedi. Özdemir ayrıca, Üsküp’te konut ve gayrimenkul alanındaki yatırımlarını da sürdürdüklerini belirterek, gayrimenkul tarafını büyütmek istediklerini; bu kapsamda sahip oldukları birçok araziyi değerlendirmek istediklerini kaydetti.

 

Yabancı ortaklar güveniyor

İhalesi Mayıs ayında yapılan ve toplam yatırım bedeli 7 milyar lirayı aşacak Kuzey Marmara otoyolu projesinin Asya kısmını Limak İnşaat-Cengiz İnşaat ortak girişim grubu olarak kazandıklarını hatırlatan Özdemir, bankalarla finansman görüşmelerine de bu yıl içinde başlamak istediklerini söyledi. Özdemir ayrıca, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hiçbir işlerini askıya almadıklarına da dikkat çekerek, “İki işimizde yabancı ortağımız var, Fransız ve İtalyan devletlerinin kurduğu fon olan Inframed. Onlar da hem size hem Türkiye’ye güveniyoruz dediler” diye konuştu. (isteakobi.com.tr)

 

#

SENDE YORUM YAZ