logo

KİD Başkanı Çınar; “Ankara’nın gelişebilmesi için daha fazla noktaya direkt uçuş şart”

KİD Başkanı Çınar; “Ankara’nın gelişebilmesi için daha fazla noktaya direkt uçuş şart”

Kolejli İşadamları Derneği Başkanı (KİD) M. Hakan Çınar; Ankara’ya başlatılacak olan direkt uçuşlar noktasında açıklamalarda bulundu. Çınar “Gelişmeler sevindirici ancak yetersiz” ifadesini kullandı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran düzenledikleri ortak basın toplantısında; Ankara’dan direkt uçuşların başlayacağı müjdesini vermişti.

Toplantıda Aycı; “29 Ekim 2017 tarihinden itibaren Frankfurt’a, 30 Ekim’den itibaren Berlin’e, 31 Ekim’den itibaren Viyana’ya aktarmasız uçuşlar başlıyor. Önümüzdeki süreçte de Ankara’yı yurt dışına taşıyacak direkt sefer planlamalarına Düsseldorf ile Amsterdam noktalarının da ekleneceğini ve çalışmaların bu şehirlerle sınırlı kalmayacağını” belirtmişti.

Bu konuda bir açıklama yapan KİD Başkanı Hakan Çınar, “Ankara’nın gelişebilmesi için daha fazla noktaya direkt uçuş şart” dedi.

Konulan direkt uçuşlar noktasında hala eksiklikler olduğunu kaydeden KİD Başkanı M. Hakan Çınar “Gelişmeleri yakından takip eden ve bu süre için atılması gereken adımları sık sık dile getiren bir STK olarak; bu durumun yeterli olmadığı görüşündeyim. Ankara yarattığı ticaret hacmi ile bu atılan adımlardan daha fazlasını hak ediyor. KİD bu bilinçle yıllardır bu konuyu gündeminde tutuyor. Bu konudaki çalışmalarımız tüm hızı ile devam edecek. Ankara’nın global iş dünyasını yakından ilgilendiren konumunun böyle bir durum ile kısıtlanması anlaşılır gibi değil. Bu konuyu en yakın zamanda sonuçlandırmayı planlıyoruz” dedi.

Başkent ticaretinin gelişmesi için direk uçuşların önemli olduğunu söyleyen Hakan Çınar, “Bu sorun ticaretimize ve iş dünyasına önemli sıkıntılar yaşatıyor. Ulaşım, bugün ticaretin ve gelişmenin olmazsa olmazı. Ticarette ne kadar başarılı olursak olalım ne kadar sanayimiz gelişirse gelişsin, bu gelişmeleri duyurmak bizim için çok büyük artı olacaktır. Başkent ne yazık ki sanayide ve ticarette yakaladığı büyük atılımı taçlandıramıyor. Bu noktada direkt uçuşların önemi yadsınamaz” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ