logo

Katar Havayolları ve Katar Turizm Otoritesi (QTA) ‘ücretsiz’ Katar mola programını uzattı

Katar Havayolları ve Katar Turizm Otoritesi (QTA) ‘ücretsiz’ Katar mola programını uzattı

Katar Turizm Otoritesi (QTA) ve Katar Havayolları, birinci aşamada kaydedilen muazzam sonuçların ardından, yıl sonuna kadar çekici mola paketini sunmaya devam edeceğini açıkladı.

Ücretsiz lüks otel konaklaması ve ücretsiz transit vizesi içeren cazip Katar mola paketi, daha kapsamlı bir Katar kampanyasının parçası olarak tüm transit yolcuların Katar’ı seyahat planlarına eklemelerini ve transit yolculara ülkeyi keşfetme imkânı tanıyor. Başlangıçta Mayıs ayından yaz sonuna kadar sürmesi planlanan Katar mola programı 31 Aralık’a kadar uzatıldı. Mola programının birinci aşamasında Katar, 2016 yılı aynı dönemine kıyasla % 34 daha fazla transit yolcuyu ağırladı.

Mola paketi imkanının daha fazla yolcuya ulaşması için QTA ve Katar Havayolları, bundan böyle tur operatörü veya seyahat acentesi aracılığıyla tatil satın alan yolcuların da mola paketinden faydalanarak lüks bir otelde bir gece ücretsiz konaklayabileceğini veya iki gecelik konaklamada 100 $’lık indirimden yararlanabileceğini duyurdu. Otel konaklamalarına ek olarak, QTA ve Katar Havayolları, yolcuların Hamad Uluslararası Havalimanı’na vardıklarında rezervasyon yaptırılabilecekleri ücretsiz bir şehir turu hizmeti sunuyor.

QTA Pazarlama ve Tanıtım Kurulu Başkanı Rashed AlQurese konu hakkında “+ Katar programının süresini uzatmaktan, programın kapsamını genişletmekten, bu vesileyle Katar’da daha fazla transit yolcu ağırlamaktan mutluyuz. Geçtiğimiz sekiz ay boyunca, transit ziyaretçi sayısının iki katına çıktığını gördük, bu da Katar’ı bir mola destinasyonu olarak tanıtmak için geliştirdiğimiz stratejinin işe yaradığını gösteriyor. Geçtiğimiz dönemde Avrupa ve Amerika’dan gelen ziyaretçilerin sayısının arttığını ve Katar’ın ziyaretçi çektiği ülkeleri çeşitlendirmeye yönelik çabalarımızın etkili olduğunu gördük. Önümüzdeki dönemde + Katar kampanyası özellikle Avustralya, Afrika ve Avrupa gezginlerine yönelik olacak “dedi.

Katar Havayolları Ticari Satışlar Müdürü Ehab Amin “Katar Havayolları’nda yolcularımıza hem karada hem gökyüzünde unutulmaz bir deneyim yaşatmak için her zaman yeni yollar arıyoruz. Bu özel program sayesinde mola veren yolcularımız, Katar’ı seyahat planlarına katma, Doha’nın en iyi otellerinden birinde konaklama ve ülkenin ünlü konukseverliğinden faydalanma fırsatı bulacak” dedi.

Yolcular, Four Seasons, Marriott Marquis, Radisson Blu ve Oryx Rotana’yı da kapsayan otellerden birinde konaklayabilir. ‘Discover Qatar’ın düzenlediği şehir turlarıyla Doha’yı keşfeden ziyaretçiler şehir turları, safari maceraları ya da geleneksel bir dhow teknesinde akşam yemeği gibi seçeneklerle otantik Arap misafirperverliğinin tadını çıkarabilecek.

Bu fırsattan yararlanabilmek için yolcuların http://www.qatarairways.com web sitesinden rezervasyon yaptırmaları, ‘çoklu uçuş’ opsiyonunu seçmeleri, uçuş onayını aldıktan sonra otellerini seçmeleri gerekiyor. Premium ve Ekonomi sınıfında uçan tüm Katar Havayolları yolcularının faydalanabileceği bu inanılmaz fırsat, havayolunun ‘Going Places Together’ mottosuyla birebir örtüşüyor. Katar’daki zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmek için ziyaretçiler ‘ Discover Qatar’ın sunduğu ek mola paketlerinden faydalanabilirler.

Sektörde ilklerle tanınan Katar Havayolları, dünyanın en genç filolarından birini işleten en hızlı büyüyen havayollarından birisi. Katar Havayolları, altı kıtada 150’den fazla önemli destinasyona uçan 200 uçaktan oluşan modern bir filoya sahip. Ödüllü havayolunun uçuş ağına eklenen yeni destinasyonlar arasında Kiev, Prag ve Dublin yer alıyor.

Katar Havayolları geçtiğimiz günlerde Umman Sultanlığı’nın Sohar kentine ve Fransa’nın Nice kentine direkt uçuş başlattı. Katar Havayolları önümüzdeki günlerde Adana, Cardiff, Canberra ve Chiang Mai uçuşlarını başlatacak.

 

 

#

SENDE YORUM YAZ