logo

Kahramanmaraş Havalimanı Terminal Binası inşaatı bitmek üzere

Kahramanmaraş Havalimanı Terminal Binası inşaatı bitmek üzere

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak resmi twitter hesabından Kahramanmaraş Havalimanı Terminal Binası ve Mütemmim tesisleri inşaatı işe ilgili bilgi paylaştı.

Kahramanmaraş Havalimanı Terminal Binası ve Mütemmim tesisleri inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Kahramanmaraş’ımıza yakışır güzellikteki bu önemli yatırımın inşaat seviyesi %70’e ulaşmış durumda.


Dış hat giden yolcu salonu ile iç hat giden yolcu salonu gerekmesi halinde birleştirilerek büyük ölçekli tek mekân olarak kullanılabilir şekilde planlanan yeni terminal binası, özgün bir mimariye sahip.


Terminal binasında yeterli miktarda ve gerekli noktalarda satış, kafeterya ve restoran hizmetleri sunabilecek ticari alanlar planlandı. Yeterli sayıda ve gerekli noktalarda mescit, engelli wc’ler ve bebek bakım odaları düzenlenen terminalde yapılacak işler özetle şöyle:
*
22.330 metrekare büyüklüğünde terminal binası, 2.275 metrekare büyüklüğünde ısı ve güç merkezi, 46 metrekare ana giriş nizamiye binası ve 500 metreküplük su deposu.
*
120 metre × 240 metre ebatlarda (28.800 metrekare) kaliteli beton kaplama Apron sahası, 24 metre × 200 metre (4800 metrekare) kaliteli beton kaplama taksi yolu, 430 araçlık yolcu otoparkı, 44 araçlık personel otoparkı ve 33 araçlık VIP otoparkı (15.000 metrekare)


850 metre tesisat galerisi. 2000 metre enerji nakil hattı. Atık su hattı. LED aydınlatma sistemleri. Verici istasyonu ve anten kulesi, jeneratör, yakıt tankı işleri. Ayrıca Yeni terminal binası ve mütemmim tesisleri için toplamda 650 bin metrekare arazi kamulaştırıldı.
*
Yıl içinde hizmete açmayı planladığımız proje 75.395.314 TL’ye mal olacak.

#

SENDE YORUM YAZ