logo

Kahramanmaraş Havalimanı inşaatı bitmek üzere

Kahramanmaraş Havalimanı inşaatı bitmek üzere

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, Twitter hesabından, kurumun gerçekleştirdiği Kahramanmaraş Havalimanı projesi ile ilgili paylaşımlarda bulundu.

Çeşitli vesilelerle ifade ettiğim gibi, Türkiye’nin aktif 55 havalimanının 49’unu fiilen işleten, bu anlamda esasen işletmeci bir kuruluş olan DHMİ, gerçekleştirdiği dev projelerle ciddi bir yatırımcı kuruluş olarak takdir topluyor.


Ülke çapında KÖİ modeli ve öz kaynaklarımızla devam eden projelerimiz büyük bir hızla ilerliyor, arkadaşlarımız örnek hizmet bilinci ve özveriyle harika işlere imza atıyor.
*
Yıl içinde hizmete açmak için var gücümüzle çalıştığımız en önemli projelerimizden biri olan Kahramanmaraş Havalimanı Terminal Binası ve Mütemmim Tesisleri yapımında geldiğimiz noktayla ilgili bilgi vermek istiyorum, siz değerli takipçilerime.

*
Hızlı şekilde devam eden inşaat %87 seviyesine ulaştı. Özgün mimarisiyle göz kamaştıran 22.330 m² büyüklüğünde terminal binasının kaba inşaatı tamamlanmış durumda. Çatı ve cephe kaplama imalatları ise tamamlanma aşamasında. Terminal içerisinde ince imalatlar devam ediyor.

Yeterli miktarda ve gerekli noktalarda ticari alanları, mescit, ıslak hacimler, engelli wc’ler ve bebek bakım odaları düzenlenen yeni terminal binası; dış ve iç hat giden yolcu salonları gerektiğinde birleştirilerek büyük ölçekli tek mekân olarak kullanılabilir şekilde planlandı.

*
Halkımızın hizmetine sunmak için sabırsızlandığımız proje 2018 birim fiyatlarına göre 83.375.000 TL’ye mal olacak. Ülkemize değer katmak için dev projeler ortaya koymaya, yapılamaz denilenleri yapmaya aynı şevk ve heyecanla devam ediyoruz.

#

SENDE YORUM YAZ