logo

İstanbul’da Eczacıbaşı Grubuna ait helikopter düştü

İstanbul Beylikdüzü’ndeki bulunan TÜYAP otoparkı yakınında bulunan televizyon kulesine helikopter çarparak düştü. Eczacıbaşı Grubuna ait olan helikopter E-5 Karayoluna düştükten sonra 5 parçaya ayrılarak yanmaya başladı. Olay yerine giden itfaiye ekipleri kazaya müdahale ederken, ikisi pilot toplam 5 kişinin helikopterde olduğu belirtildi.

istanbulda eczacıbası helikopter düştü

İstanbul Valisi Vasip Şahin, helikopterde 5 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Edinilen bilgiye göre, helikopter, Eczacıbaşı Yapı Grubu’ndan bir yönetici ve yabancı misafirleri Bilecik’e götürüyordu.

Olay yerine giden Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “Burada 5 kişinin cenazesi var. Yangın söndürme helikopteri değil. Özel bir helikopter, bölgemizdeki helikopter firmalarıyla görüştük, İstanbul tarafından gelen bir helikopter olduğu kesin. Kuleye çarptığı yönünde kesinlik yok, sisten dolayı gözükmüyor.” şeklinde konuştu.istanbulda eczacıbası helikopter düştü

Hayatını kaybedenlerin isimleri belli oldu

Helikopterde, Eczacıbaşı Yapı Grubu’ndan bir yönetici ve yabancı misafirler bulunuyordu. Kaptan pilotunun Alaaddin Nacar olduğu öğrenilirken, durumuyla ilgili henüz bilgi edinilemedi. Helikopterin ikinci pilotunun da Ahmet Bulut. Helikopterde ölenlerin Eczacıbaşı Yapı Rusya Ülke Direktörü Salim Özen ve Rus misafirleri Aleksandır Vanin, Igor Kochergin, Luidmina Churova, Elena Badraga olduğu öğrenildi.

(Foto; CEREN ERÖZ)

 

#

SENDE YORUM YAZ