logo

İstanbul Havalimanı taksicilerinden Filistin’e destek

İstanbul Havalimanı taksicilerinden Filistin’e destek

Yaklaşık bir aydan beri devam eden İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları her geçen gün şiddetini arttırırken, Türkiye’de de protestolar devam ediyor.

Yapılan protestolara İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’de katıldı. Kooperatif üyeleri araçlarının sağ arka camlarına “Filistin Halkının yanındayız” yazılı afişler yapıştırdı.

Her gün yüzlerce yerli ve yabancı kişilerin bindiği taksilerde daha çok etkili olacağına inanılan afişlerle toplam 1800 araç İstanbul yollarını kat edecek. Afişler, Türkçe ve İngilizce olarak aynı görsel içerisinde yer alıyor.

Taksilere afişleri dağıtmak için gazetecilerle bir araya gelen İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, “Yaklaşık bir aydır mağdur ve mazlum Filistin halkının yanındayız” dedi.

Bugün araçlarımıza mazlum Filistin halkının yanında olduğumuzu gösteren afişler astıklarını ifade eden Can; “İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi ve Sabiha Gökçen Havalimanı Taksiciler Kooperatifi olarak aynı anda böyle bir eylem başlattık. Yaklaşık 1800 ataçtaki afişlerle İstanbul sokaklarında yer alacağız. Mazlum Filistin halkının yanında olduğumuzu hem Türkçe hem de İngilizce yazı ile bunu protesto ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Can söyle devam etti; “Filistin halkını havadan karadan denizden her taraftan kapatmışlar. Su, elektrik, ısıtıcı hiçbir şey yok. Yiyecek ve içecek yok hastane yok. Yukarıdan bombalıyorlar. İnsanlar çığlık attıkça onlar bombalamaya devam ediyorlar. Kabul edilebilir bir şey değil. Türk Milleti olarak mağdur ve mazlum insanların sürekli yanında olmuşuz, mazlumların yanında olmak bize atalarımızdan ecdadımızdan kalan mirastır. İnsanlar Hem canından hem malından hemde vatanından sürülüyor. Biz bunu protesto ediyoruz bunu kabul etmiyoruz. Savaşında bir ahlakı bir şerefi vardır. Bu ahlaksızca şerefsizce bir savaştır” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ