logo

İSG’nin son misafiri Wataniya oldu

İSG’nin son misafiri Wataniya oldu

Kuveyt merkezli havayolu şirketi Wataniya Airways 25 Mart itibariyle İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan uçuşlarına başladı. İstanbul seferlerini Sabiha Gökçen’den yapacak olan Wataniya Airways, haftanın 7 günü Airbus A320 tipi uçaklarla uçuşlarını gerçekleştirecek. İstanbul, Wataniya Airways’in toplamda 16’ncı destinasyonu olacak.


Kuveyt merkezli havayolu şirketi Wataniya Airways, 25 Mart 2018 tarihinden itibaren Sabiha Gökçen’den, Kuveyt City seferlerine başladı. Wataniya Airways tarafından Kuveyt şehrine düzenlenen seferler her gün karşılıklı olarak yapılacak. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na ilk seferini gerçekleştiren Airbus A320 tipi uçak önce apronda bir havacılık klasiği olan ‘su takı’ ile karşılandı. Daha sonra ilk uçuş sebebiyle düzenlenen karşılama töreninde, İSG yöneticileri uçağın Wataniya Airways yöneticilerini ve kabin ekibini çiçek vererek karşıladılar. Öte yandan Wataniya Airways’in ilk uçuşunu kutlamak adına Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gerçekleştirilen törende; yolculara ve Wataniya Airways yöneticilerine yönelik bir kokteyl de düzenlendi. Etkinliğe, ISG ve Wataniya Airways yöneticileri katıldı. Kokteylde, üst düzey yetkililerin katılımıyla geleneksel pasta kesimi de yapıldı.


Törende bir açıklama yapan İstanbul Sabiha Gökçen terminal işletmecisi İSG’nin Yönetim Kurulu Üyesi Dato Azmi Murad; “Sabiha Gökçen Havalimanı adına Wataniya Airways’i tebrik ediyoruz. Bizi partner olarak gördükleri için çok teşekkür ederiz. Kendilerine her türlü yardımı ve desteği vereceğiz” dedi. Wataniya Airways Halkla İlişkiler Müdürü Lana Moayyad Al Rasheed ise “Wataniya Airways olarak İstanbul’a uçuş yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Çünkü İstanbul çok güzel bir şehir. Ve yine biliyoruz ki bu güzel şehre Kuveyt’ten de çok fazla ilgi var. Biz çok yeni bir havayoluyuz. Kaliteli bir hizmet veriyoruz. O yüzden bu havalimanını tercih ettik. Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz.” diye konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ