logo

İngiliz Büyükelçi THY Genel Müdürü Ekşi’yi ziyaret etti

İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’yi makamında ziyaret etti.

Bir süre evvel TK538 sefer sayılı uçakla seyahat eden yabancı uyruklu bir kadın yolcu, uçakta doğum sancısı geldiğinde THY kabin ekipleri hamile kadına yardımcı olup bir kız çocuğu dünyaya getirmesine vesile olmuşlardı.

Bu olay sonrasında İngiltere Büyükelçişi olan Moore resmi Twitter hesabından THY ekibini tebrik ederek “bravo” ifadesini kullanmıştı.

Bu twitt üzerine Ekşi ise cevaben Twitter hesabından “bizim ekibimiz yolcularımıza her türlü yardımı yapıyor, sadece laptoplarını veremiyor” şeklinde cevap vermiş ve bu cevap uzun süre alkış toplamıştı.

ABD ve İngiltere aralarında THY gibi güçlü bir havayolunun yolcularına adeta cezalandırır gibi “cep telefonundan büyük (tıbbi cihazlar hariç) elektronik cihazlar (laptop, tablet bilgisayar gibi) kabin içerişinde yolcuların bulundurmasını yasaklatmıştı.

Bu olaylardan sonra İngiltere Büyükelçisi Moore, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’yi makamında ziyaret etmesi, “acaba yasak kalkacak mı?” sorusunu akıllara getiriyor.

Ekşi bu tarihi ziyareti resmi Twitter hesabından duyurarak, “kendisi ile geçmişi ve geleceği konuştuk” şeklinde yayınladı.

THY gol Mdr Bilal ekşi İngiltere b.elçi ziyaret twiti

#

SENDE YORUM YAZ