logo

İGA’nın reklam filminde kurallar yeniden yazıldı

İGA’nın reklam filminde kurallar yeniden yazıldı

İstanbul Yeni Havalimanı, Son Reklam Filminde Havacılık Kurallarını Yeniden Yazıyor! 

29 Ekim 2018 tarihinde açılışı gerçekleştirilecek olan İstanbul Yeni Havalimanı için Havacılık sektöründe Kuralları Yeniden Yazıyoruz!temasıyla yeni bir reklam filmi hazırlandı. Yaklaşık 5 gün süren çekimler, Yeni Havalimanı Terminal bölgesinde ve Hava Trafik Kulesinde havadan ve karadan gerçekleşirken, İGA çalışanları da filmde rol aldı.

İstanbul Yeni Havalimanı açılışına gün sayarken, gelinen son durum “Havacılık sektöründe Kuralları Yeniden Koyuyoruz” teması ile yayınlanan yeni reklam filmi ile gösterildi. Türkiye tarihinden önemli isimlere filmde yer verilirken havalimanının havacılık sektöründe kurallarıyeniden yazdığına vurgu yapıyor. 

Dünyada kuralları kim koyuyor?

İstanbul Yeni Havalimanı’nın temel atma töreninden günümüze kadar geçen 3.5 yıllık görüntülerin  hızlandırılmış olarak verildiği reklam filmi, “Sahi, dünyada kuralları kim koyuyor?” söylemiyle Türk insanının çalışkanlığına vurgu yapılıyor.

Reklam filminde, Osmanlı’dan Cumhuriyeti tarihimize ve günümüze kadar gelen unutulmaz anlar ve kişiler,başarıları ile ön plana çıkarılıyor. “Bir insan kendi ağırlığının üç katından fazlasını kaldıramaz demişlerdi” söylemiyle Milli Halterci Naim Süleymanoğlu, “Dünyanın uzak dediği yerden çıkan bir çocuk bilimde kuralları değiştiremezdi” söylemiyle Nobel Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, “Gemiler Sadece suda gider” söylemiyle Fatih Sultan Mehmet, “Tüm umudunu yitirmiş bir ülke küllerinden doğup da tüm dünyaya kafa tutamazdı” söylemiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, “Başkalarının koyduğu kuralları hiçbir zaman kabul etmedik!” söylemiyle de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a vurgu yapılıyor. 

İlk olarak İGA’nın tüm sosyal medya mecralarında gösterilmeye başlanan reklam filmi, hemen ardından ulusal televizyon kanallarında ve diğer online mecralarda da yayına girdi.

Sinefekt’in prodüksiyonunu üstlendiği filmin çekimi içinfotoğraf ekibi de dâhil 75 kişilik teknik ekip ve 150 kişilik oyuncu kadrosunu görev aldı. Reklam filminde aynı zamanda İGA çalışanları da yer aldı. İstanbul Yeni Havalimanı proje sahasında terminal içi ve apron sahalarının yanı sıra Uğur İçbak tarafından havadan helikopter ile gerçekleştirilen çekimler yaklaşık 5 günde tamamlandı. Reklam filmininın sesi; oyuncu – seslendirme sanatçısı Uraz Kaygılaroğlu olurken müziğini ise Oğuz Kaplangı besteledi.

Reklam Künye

Reklam veren​​​İGA – İstanbul Yeni Havalimanı
Reklam veren Yetkilileri: Gökhan Şengül, Emrah Akalın, Mertcan Tanaydı, Murat Kahraman
Yaratıcı Ajans: ​​​Concept
Prodüksiyon Şirketi: ​​Kala Film
Yönetmen: ​​​Hakan Yonat
Görüntü Yönetmeni: ​​Tolga Kutlar
Post Prodüksiyon:​​Sinefekt
Müzik: ​​​​Oğuz Kaplangı
Medya Ajansı: ​​​Skala Media Solutions
Medya Ekibi: ​​​Emre Eti, Sinem Ceylan, Alp Ustaoğlu, Abdullah Gündüz, Sinan Çilek, Eren Aksu

#

SENDE YORUM YAZ