logo

İGA İstanbul Havalimanı’nda çifte kutlama

İGA İstanbul Havalimanı’nda çifte kutlama

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü İGA İstanbul Havalimanı’nda coşkuyla kutlandı. Bando takımı ve folklor ekibi ile beraber konvoy oluşturularak havalimanı yolcu gidiş katında yolcu ve personele Türk bayrağı ve rozet dağıtılarak dolaşan ekip daha sonra 66 kişilik senfoni orkestrası ile konser verdi.


İGA İstanbul Havalimanı’nda gerçekleşen Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıldönümü etkinliklerinde bir konuşma yapan CEO Selahattin Bilgen; “İGA İstanbul Havalimanı olarak Cumhuriyet Bayramını misafirlerimizle, yolcularımızla ve elbette siz değerli çalışma arkadaşlarımızla hep beraber kutladığım için büyük gurur ve memnuniyet duyuyorum.” dedi.

Bilgen söyle devam etti; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, ülkemizin milli bağımsızlığının korunması ve güçlenmesi için canını ortaya koyan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Cumhuriyet çok zor şartlar altında bir hayale tutunan aziz milletimizin tutkusuyla, inancıyla kuruldu”.


İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Selahattin Bilgen; “Değerli misafirler, inşaat aşamasından açılış dönemine, açılıştan da tam kapasite ile operasyonlara geçiş sürecine kadar, farklı aşamalarda pek çok zorluklarla hep birlikte mücadele ettik ve bugünlere geldik. Pandeminin ardından dünyada en hızlı toparlanan ve eski günlerine dönen havalimanı olmayı başardık. Yolcu sayısında bildiğiniz üzere üç yıl üst üste Avrupa’nın zirvesinde devam ediyoruz.” dedi.

Tören sonunda İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Selahattin Bilgen ve yetkililer, Cumhuriyet’in 100’üncü Yılı için hazırlanan pastayı beraber kestiler. Tören daha sonra 66 kişilik senfoni orkestrasının konseriyle devam etti.

Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla İGA İstanbul Havalimanı tarafından düzenlenen etkinliklerde, yerli ve yabancı yolculara Türk bayrağı dağıtıldı.  Terminalin her yanı Türk bayrakları ve Atatürk’ün resimleriyle süslendi.

#

SENDE YORUM YAZ