logo

Iberia, A350-900 siparişini teslim aldı

Iberia, A350-900 siparişini teslim aldı

İspanya’nın bayrak taşıyıcı hava yolu ve IAG grubu havayolları kurucu üyesi Iberia, 16 adetlik A350 XWB siparişlerinin ilkini teslim alarak dünyanın en yeni ve en verimli çift motorlu geniş gövdeli uçağını işleten 18.havayolu oldu.

Bükümlü kanat, genişletilmiş kanatçıklar ve arttırılmışmaksimum kalkış ağırlığı dahil olmak üzere en son performans geliştirme paketine sahip ilk A350-900 olma özelliği taşıyan uçak, Iberia filosuna benzersiz bir performans katacak. Uçak, 31 adeti tamamen yatabilen Business, 24’ü Premium Ekonomi ve 293’ü Ekonomi sınıfı koltuğu olmak üzere toplamda 348 koltuklu Premium üç sınıf düzeninde yapılandırılmıştır.

Iberia Başkanı Luis Gallego, “Yeni Iberia’nın verimliliğini ve modernliğini ve aynı zamanda bizi buraya getiren güç ve enerjiyi en iyi şekilde temsil eden, ilk A350 uçağımızı teslim almaktan mutluluk duyuyoruz. Son yıllarda kendimizi nasıl hayatta kalmaya adadıysak şimdi de mükemelliğe adıyoruz. Yeni uçağın bu dönüşüm sürecinde bizi en mükemmel şekilde temsil ettiğine inanıyoruz” dedi.

Airbus CEO’su Tom Enders, “A350-900 modelini Airbus ile uzun süreli ilişkilere sahip Iberia’ya sunmaktan gurur duyuyoruz. A318’den A380’e, şimdi de en modern A350’ye kadar ticari uçak ailelerimizin her üyesini başarıyla işleten IAG’nin kurucu üyesi Iberia’ya ve IAG ekiplerinetebriklerimizi sunuyoruz” dedi.

A350-900, Iberia’nın 100’den fazla uçağı (Iberia Express dahil) içeren Airbus filosuna katılacak ve Airbus ailesinin benzersiz ortak kullanım özelliklerinden faydalanmasınaimkan sağlayacak.

A350, Toulouse’tan Madrid’e teslimat için gerçekleşen uçuşunu karbon salımını azaltmak amacı ile sürdürülebilir jet yakıt karışımı ile gerçekleştirdi.

#

SENDE YORUM YAZ