logo

Hitit, Air Inuit ile Kanada’ya açıldı

Hitit, Air Inuit ile Kanada’ya açıldı

Hitit’in yeni ortağı Kanada’dan Air Inuit oldu. 45 yıllık geçmişiyle Kanada’nın en köklü havayolu firmalarından olan Air Inuit, operasyonlarını çok kapsamlı bir teknoloji partnerliği yaptığı Hitit ilesürdürecek. Air Inuit, yazılım çözümleri ihtiyaçları için Hitit’in Crane çözümlerini tercih ederken, Hitit de teknolojisi ile Kanada pazarına girerek, ihracat yaptığı ülkelere bir yenisini daha ekledi.

Dünyanın en büyük havayolu ve seyahat teknolojisi şirketlerinden olan Hitit, Kanada’nın köklü ve saygın havayolu şirketi Air Inuit ile güçlerini birleştirdi. Air Inuit, Hitit’in alanında öncü ve ödüllü yazılım çözümlerini kullanacak. Kanadalı havayolu şirketi, Crane markalı yazılım ürünlerini sistemine entegre etmesi sonrasında, Türk teknolojisi ile operasyonlarını sürdürecek. Yolcu Hizmet Sistemleri (PSS) dışında muhasebe çözümleri için de Hitit’in Crane çözümlerini tercih eden Kanadalı havayolu şirketi, 20 farklı bölgeden 60’a yakın destinasyona uçacak.

Hitit’in yeni ihracat rotası: Kanada

Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, zengin kültürel mirası ve doğal güzelliklerini korumaya olan bağlılığıyla bilinen bu eşsiz bölgeye hizmet vermekten duydukları heyecanı dile getirirken, şunları söyledi: “Altı kıtada, çok sayıda ülkeye teknoloji ihracatı yapıyoruz. Lakin Air Inuit birliği sayesinde ilk defa Kanada semalarında olacağız.

Hizmet yelpazesine yeni bir ihracat rotası daha eklemenin gururunu yaşadıklarını belirten Karaağaç sözlerine şöyle devam etti: “2024’ün ikinci yarısında tamamlanması planlanan sistemgeçişi için ekiplerimiz çalışmaya başladı. Air Inuit’in kurumsalkültürüyle uyumlu ve yüksek yolcu memnuniyetini odağına alan hizmetlerimiz ile yeni partnerimizin hedeflerine ulaşması için en yakın çalışma ortağı olacağız.

Hitit’in güçlü teknolojik havayolu çözümleri bizi yeni zirvelere taşıyacak

Air Inuit Başkanı ve CEO’su Christian Busch da Hitit ile yaptıkları birliği hakkında şöyle konuştu: “İnovasyon Air Inuit’in en kuvvetli yönlerinden biridir ve bugün Hitit tarafındansunulan son derece güçlü teknolojik havayolu çözümlerinin bizi yeni zirvelere taşıyacak bir yolculuğa çıkartacağına inanıyor ve bu partnerlikten dolayı çok memnun olduğumuzu belirtmek istiyorum.”

#

SENDE YORUM YAZ