logo

Havalimanı taksi durakları ile ilgili İBB’nin açıklaması

Havalimanı taksi durakları ile ilgili İBB’nin açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bazı yayın organlarında çıkan “tüm taksiler havalimanlarından müşteri alabilecek” konulu haber ile ilgili kamuoyuna açıklama geçti. İşte o açıklama;

Havaalanı Taksi Duraklarının Tüm Taksiler Tarafından Kullanılması İddiasına
AÇIKLAMA

Bazı internet sitelerinde yeralan; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) aldığı karar ile, kentteki tüm taksilere havalimanlarından müşteri alabilme imkanı getirildiği, UKOME Toplantısında şehirdeki tüm taksicilerin havalimanlarından müşteri alabilmesinin karara bağlandığı ifadeleri gerçeği yansıtmamaktadır. Şöyle ki:

✓ Söz konusu 25.05.2017 tarih ve 2017/4-5 sayılı UKOME kararı ile İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havaalanlarına dışarıdan yolcu getiren taksilerin, dönüş istikametinde yolcu alabilmeleri hususu görüşülmüş ve konunun tüm tarafların katılımı ile gerçekleştirilecek bir Alt Komisyon toplantısı ile değerlendirilmesine karar verilmiştir.

✓ Haberde geçen ifade de olduğu gibi havaalanları içerisindeki taksi duraklarının umuma açık taksi durağı olarak değerlendirilmesini gerektiren herhangi bir karar alınmamıştır.

✓ Karar konusu Alt Komisyon toplantısı en kısa sürede İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde düzenlenerek ilgililerine ve kamuoyuna konu hakkında bilgi verilecektir.

Basınımız ve Kamuoyunun bilgilerine Önemle Duyurulur

#

SENDE YORUM YAZ